Członkowie klubu

Klub Szachowy LECH-WSUS liczy już prawie 100 członków!

Od kilkunastu lat liczba członków naszego Klubu, głównie dzięki czołowym uczestnikom Szkółki Szachowej, utrzymuje się na poziomie powyżej pół setki. Jak w każdym środowisku, tak i u nas mają niestety miejsce smutne momenty, gdy odchodzą na zawsze zasłużeni, wybitni szachiści, sędziowie i działacze. Wyłączani są ponadto z naszego grona szachiści, którzy od dłuższego czasu są nieaktywni, a co gorsza uważają, że nie muszą, zgodnie ze Statutem Klubu, regulować składek członkowskich, mających ważne znaczenie dla wspólnych przecież działań. Zgłaszają się jednak kolejni chętni, a wśród nich dawni członkowie kolejarskiego Lecha, którzy po latach przerw, spowodowanych różnymi życiowymi problemami, wracają do uprawiania królewskiej gry.

Po wieloletniej przerwie, w 2019 r. uaktywnił się m.in. członek złotej ekipy lechitów, która w 1985 r. wywalczyła tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów k/m Andrzej Stempin, w 2020 r. PZSzach zarejestrował kolejne wzmocnienie – k/m Filip Kolendo stanowi również silne wsparcie dla I drużyny, a ponadto prowadzi do boju drużynę juniorów z udziałem m.in. trójki swoich dzieci. W roku 2021 nastąpił dalszy rozwój naszych szeregów aż o 15 nowych członków, w tym szczególnie radosny powrót mistrzów międzynarodowych Dominika Pędzicha i Pawła Stempina, uczestników teamu LECHA, który w 1987 r. wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Rok 2022 przyniósł kolejne wzmocnienie I drużyny – 13 stycznia dołączył do nas angielski mistrz FIDE Robin Moss!

Ciekawostka: Klub nasz nabrał charakteru międzynarodowego – od kilkunastu lat jego członkiem jest mistrzyni FIDE Maria Vasilieva-Carabulea z Mołdawii, absolwentka UAM, w sezonie ligowym 2016/17 przystał do nas studiujący wówczas w WSUS w ramach programu ERASMUS Portugalczyk Atila Medeiros, w 2019 r. doszedł Walijczyk John Comber, a ostatnio wymieniony wyżej Robin Moss i młodziutki Ukrainiec Matvii Bilochenko.

Aktualny stan członków, ich dane oraz rankingi FIDE w grze klasycznej, szybkiej i błyskawicznej z 9.04.2022 r. w załączniku.

CENTRALNY REJESTR CZŁONKÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU SZACHOWEGO
Klub Szachowy „LECH-WSUS Poznań”