Festiwal Szachowy z okazji 100-lecia klubu

Wystartowaliśmy!!! Ponad 130 zawodników. Wśród graczy: mistrz międzynarodowy Marcin Szeląg, mistrz FIDE Sebastian Półtorak, mistrz FIDE Dawid Niekraś, mistrz krajowy Mikołaj Nowak.

Festiwal Szachowy z okazji 100-lecia KKS LECH Poznań zorganizowaliśmy w terminie 8-16.07.2022r.. Organizatorem był oczywiście nasz klub, a Parterem WSUS.

Pula nagród finansowych wynosiła 10.000 złotych!

W turnieju głównym (Open-A) grało 72 zawodników. Średni ranking wyniósł 1579 ELO. Zwyciężył Mikołaj Nowak. Mikołaj prowadzi zajęcia w naszej szkółce szachowej i widać, że bycie trenerem i zawodnikiem potrafi się pięknie uzupełniać. Czołowe miejsca na grafice poniżej, pełne rezultaty w serwisie turniejowym, link na dole strony.

Open-A: Wyniki końcowe

Turniej Open-B. Grało 36 zawodników. Zwyciężył Mateusz Nowak. Prawie cała czołówka turnieju zdobyła wyższe kategorie szachowe – gratulacje!

Open-B: Wyniki końcowe

Turniej Open-C. Grało 16 zawodników. Zwyciężył Krzysztof Tomkowiak.

Open-C: Wyniki końcowe

Imprezy główne:

• OPEN A dla zawodników z rankingiem PZSzach min. 1700 lub FIDE min 1300.
Organizator zastrzega sobie prawo do dopuszczenia do turnieju zawodników nie spełniających kryteriów rankingowych.
9 rund, tempo gry: 90min+ 30s/pos.; system szwajcarski
Turniej zgłoszony do oceny rankingowej FIDE.

• OPEN B dla zawodników z rankingiem PZSzach maks. 1600 lub FIDE maks. 1300.
Zawodnicy bez licencji PZSzach proszeni są o kontakt z organizatorem (info@kszlech.pl)

• OPEN C dla dzieci i amatorów z rankingiem PZSzach maks. 1250.
9 rund, tempo gry: 60min; system szwajcarski