III Wielkopolska Liga Juniorów 2022 – Ostrów Wlkp.

23-24.04 oraz 30.04-1.05 odbyły się rozgrywki III Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Juniorzy Lecha brali udział w tych zawodach. W turnieju grało 10 drużyn. Wg siły rankingowej zajmowaliśmy 5 pozycję, ale składy były bardzo wyrównane, więc ambicje były duże. Najlepsze dwie drużyny awansowały do II ligi.

Lena, Janka, Michał, Piotrek, Tymek, Matvii. W drużynie grała również nieobecna na zdjęciu Marta.

Losowanie numerów startowych, a co za tym idzie kojarzenie drużyn tak się ułożyło, że w pierwszym zjeździe (4 rundy) graliśmy z 3 najsilniejszymi drużynami. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, ale ostatecznie ulegliśmy późniejszym zwycięzcom, tj. drużynie z Nowego Tomyśla i Pięterka.

Drugi zjazd pokazał potencjał drużyny: wygraliśmy 4 mecze (w tym z liderem z Kalisza) oraz jeden zremisowaliśmy. Pozwoliło nam to zająć 4 miejsce.

Warto podkreślić również sukcesy indywidualne: Piotr Podobiński i Matvii Bilochenko zdobyli II kategorie szachowe. Brawo!

W klasyfikacji indywidualnej na poszczególnych szachownicach również zdobyliśmy wyróżnienia: Matvii miał najlepszy wynik na IV szachownicy (7.5 pkt.), Piotr był drugi na II szachownicy (5.5 pkt), a Lena była trzecia na VI szachownicy z 6.5 pkt. (mimo, że aż 5 partii rozegrała na trudniejszej V szachownicy – regulamin w takiej sytuacji klasyfikuje jednak zawodnika na najniższej szachownicy, na której rozegrał chociaż jedną partię).

Warto obejrzeć wybrane partie naszych zawodników: III Liga Juniorów 2022 – Ostrów Wlkp. – partie

Graliśmy w składzie:

szachownicanazwiskoranking FIDE
CS-1Rychlik, Michał1385
CS-2Podobiński, Piotr1260
CM-1Kolendo, Tymon1097
CM-2Bilochenko, Matvii(1600)
DSŁopusiewicz Marta (4 partie)(1400)
DMMichalska, Lena1261
DM (rez.)Kolendo, Janina (5 partii)(1400)
Skład podstawowy

Serwis turniejowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/tdr_2271

Końcowe wyniki

Poniżej dokumentacja fotograficzna z zawodów:

Regulamin rozgrywek drużynowych WZSzach: https://wzszach.poznan.pl/regulaminy