Wielkopolskie Ligi Juniorów '2018

Dwie drużyny LECH-WSUS w wielkopolskich ligach juniorów 2018 r.

W III lidze w Gnieźnie, w dniach 27-28.01. oraz 24-25.03.20-18 r. wystąpiła I drużyna w składzie: Aleksander Kuś, Marceli Ciesielski, Kajetan Kolendo, Jarema Jurałowicz, Pola Kierska i Konstancja Kuhn oraz rezerwowy Ignacy Drozdowicz.

W IV lidze (grupa A) w Stęszewie, w dniach 27.01. oraz 24-25.03.2018 r. grała II drużyna: Wiktor Korzystka, Mateusz Dokowicz, Olgierd Czyżewski, Leon Czyżewski, Dominika Taborek i Marianna Tomkowiak. 

Wyniki uzyskane przez nasze drużyny w obu ligach oraz rezultaty indywidualne – w załącznikach.

Na szczególne wyróżnienie zasługują osiągnięcia K. Kolendo, który wypełnił normę na II kategorię szachową i D. Taborek za III kat.

Końcowe lokaty drużyn niestety nierewelacyjne, obie praktycznie grały w składach 5-osobowych, gdyż juniorki młodsze nie zdobyły w 13 rozegranych partiach ani jednego punktu, ponadto nie były obecne w ostatnim dniu rozgrywek. I drużyna w II sesji była przez 5 rund dodatkowo mocno osłabiona brakiem nieobecnego lidera Kusia, więc jej 8. pozycję i „uchowanie się” w III WLJ można ocenić jako maleńki „sukces”.

II zespół przez 8 rund znajdował się w czołówce tabeli i gdyby nie fatalne błędy w 4 niegorszych pozycjach byłoby nieźle – 5. lub 6. pozycja były do osiągnięcia. Wniosek jest jeden – bez niezawodnego udziału w zajęciach Szkółki i systematycznej pracy nad szachami w domu, przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, a także wyrównanego poziomu całej drużyny, nie ma mowy o lepszym wyniku końcowym.

Wszystkim uczestnikom rozgrywek należą się jednak podziękowania za dzielną postawę, walczyli w niemal każdej partii uparcie o jak najlepszy rezultat.   

Serwis turniejowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2017/tdr_7905/

Końcowe wyniki – III Liga Juniorów 2018 (Gniezno)

Link do galerii zdjęć z Gniezna:  https://photos.app.goo.gl/q8RtwLlpfH7z1WF23