Wielkopolskie Ligi Seniorów 2017-2018

3 drużyny KSz LECH-WSUS w ligach seniorów 2017/18

   29.10.2017 r. rozegrane zostały pierwsze mecze w ligach seniorów w nowym sezonie, bez większych sukcesów lechitów – I drużyna wystąpiła w osłabionym składzie i uległa w III WLS silnej ekipie Chrobrego II Gniezno, natomiast II i III zremisowały swoje pojedynki w IV WLS-A. Druga kolejka spotkań 12.11.br. była już znacznie lepsza  – zespół III-ligowy zremisował z Piastem Śrem grając bez lidera na 1. szachownicy (!), a w drugim meczu pokonał Wieżę Kórnicką; pozostałe dwa nasze teamy wygrały swoje spotkania. 26.11.br. grały tylko zespoły IV Ligi – derby lechitów wygrała III drużyna – brawo! 

    Pierwsze mecze w nowym roku, rozegrane 7.01.2018, przyniosły wygraną i remis I drużynie oraz remis III zespołu i zbyt wysoką porażkę II drużyny. Tydzień później I drużyna przegrała niestety oba mecze, ale na szczególne w niej wyróżnienie zasłużyły nasze panie – D. Sikorska i K. Jarmużek zdobyły w 4 partiach 2,5 pkt. bez porażki! 

   Kolejne dwa mecze w IV Lidze rozegrane 21 stycznia przyniosły wysokie zwycięstwo Lecha II i dotkliwą przegraną Lecha III. 

  W niedzielę 4.02.br. znów grały wszystkie 3 drużyny z niezłymi rezultatami. Najlepiej spisała się I drużyna, która znów wystąpiła w 5-osobowym składzie i odniosła pewne zwycięstwo w 8. rundzie, a następnie zremisowała z liderem, silnym zespołem z Konina. Najważniejsze jest jednak to, że na 2 rundy przed końcem zespół nasz zapewnił sobie, praktycznie w 5-osobowym składzie (bez 1. szachownicy), miejsce w następnej edycji III WLS. W IV WLS-A LECH-WSUS II przegrał minimalnie z wiceliderem tabeli, a III wywalczył remis.

   Niedziela 4.03.br. była pomyślna dla drużyny 3-ligowej, która w ostatnich meczach w Kaliszu zremisowała z dobrym zespołem gospodarzy i wygrała ostatni mecz z zespołem ostrowskim. Znacznie gorzej było w IV Lidze – III drużyna przegrała 2:3 z Wieżą Śmigiel, natomiast II zespół grając przeciw liderowi tabeli UMKS Na Pięterku bez dwóch nieobecnych uczestników „spłynął” do zera!    

    VIII runda rozgrywek IV Ligi A przyniosły obu naszym drużynom ciężko wywalczone na wyjazdach zwycięstwa w minimalnym stosunku 3:2 – Lech II wygrał w Kostrzynie z tamtejszą Lechia, a Lech III w Stęszewie z outsiderem tabeli Lipnem III. IX runda była także pomyślna – oba zespoły wygrały swoje mecze i uplasowały się w górnej części tabeli końcowej. Nieźle, choć niedosyt jest, gdyż mogło i powinno być lepiej. II drużyna powinna była uplasować się na III miejscu, jednak kilka kiksów w tzw. „wygranych” pozycjach uniemożliwiło osiągnięcie założonego celu. Natomiast III zespół był z założenia drużyną juniorską, młodzież miała nabywać doświadczenia w pojedynkach z seniorami i zdała ten test pozytywnie, czworo uczestników naszej Szkółki Szachowej uzyskało łącznie 14,5 pkt. w 30 partiach (48,3 %)! 

 Tabele obu grup rozgrywkowych, wyniki indywidualne lechitów oraz rezultaty wszystkich spotkań ligowych … w załącznikach.