Finały MWJ 2017

2 medale lechitów w finałach MWJ i 3. miejsce w klasyfikacji klubów!

Z rozegranych w dniach 18-22.06.2017 r. w Skorzęcinie finałów Mistrzostw Wielkopolski Juniorów lechici znów przywieźli 2 medale – 17-letni Aleksander Kuś w pięknym stylu wywalczył złoty w najstarszej grupie wiekowej C18, a niespełna 13-letnia Pola Kierska srebrny w D13. Na czołowych pozycjach w swoich grupach znaleźli się jeszcze dwaj inni lechici – Marceli Ciesielski (C18), którego „o włos” ominął medal brązowy oraz Kajetan Kolendo (C11), który podobnie jak Pola wywalczył prawo gry w turnieju strefowym Mistrzostw Międzywojewódzkich Juniorów. 10-osobowa ekipa Klubu uplasowała się na 3. miejscu w klasyfikacji zespołowej finałów, ponadto dwoje lechitów wypełniło normy na wyższe kategorie szachowe – Pola na II, a Leon Czyżewski (C11) na III. Gratulujemy udanego występu naszym reprezentantom, a ich opiekunowi – mistrzyni Agacie Smarsz dobrze wykonanego zadania!

Szczegółowe rezultaty wszystkich turniejów finałowych można znaleźć na stronie programu Chess Arbiter Pro pod datą 18.06.2017 r., a wyniki i zdjęcie lechitów w załączniku.