Szachy w WSUS – lipiec 2016

SZACHOWE LATO '2016

Już po raz 15-ty odbył się w salach poznańskiej Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych tradycyjny letni festiwal szachowy, który od 2010 roku organizowany jest pod nazwą SZACHOWE LATO. W 2 grupach turniejowych – OPEN i JUNIORZY – wzięło udział 53 uczestników, w tym połowa juniorów, którzy wygrali obie rywalizacje! W OPEN-ie od początku rej wodziła para 15-latków lechitka Marika Kostecka prowadząca od startu aż do VI rundy i Krzysztof Raczyński, który wprawdzie potknął się w I rundzie, ale potem pracowicie odrobił stratę i ostatecznie zwyciężył. Marika uplasowała się na 3. pozycji i po raz trzeci wypełniła normę kandydacką. Brawo, serdeczne gratulacje! W grupie juniorów brylowała od startu do mety 9-letnia Zosia Roszkiewicz, a 2. miejsce zajął lechita – 14-letni Wiktor Korzystka, który jako jedyny urwał punkt zwyciężczyni. Pozostałych 8 reprezentantów naszego Klubu nie błysnęło, warto jednak podkreślić 50 %-wy rezultat juniora Adama Szycha w OPEN-ie. …