XX Memoriał i IX Festiwal

16 listopada 2013 r. rozegrane zostały dwa turnieje w ramach tradycyjnej imprezy, organizowanej przez nasz Klub od 8 lat wspólnie z zaprzyjaźnionym gospodarzem – Osiedlowym Domem Kultury ORBITA na Winogradach, pod nazwą XX Memoriał pamięci Stanisława Skowrońskiego i IX Festiwal ODK Orbita. Memoriałowy turniej OPEN z udziałem 49 szachistów wygrał mistrz FIDE Dawid Janaszak (OTSz Ostrów Wlkp.), a najlepszy z lechitów Samuel Kostecki uplasował się na 15 pozycji. Bardzo dobrze wypadli nasi najmłodsi w grupie festiwalowej pod nazwą JUNIORZY (35 uczestników). Turniej ten wygrał Olek Kuś przed Jaremą Jurałowiczem, w pierwszej dziesiątce znaleźli miejsca jeszcze Adam Szych (4) i Marceli Ciesielski (8). Szczegółowe wyniki obu turniejów oraz klasyfikacje juniorów młodszych do lat 14 i młodzików do lat 10 – w załączniku. …