Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów '2013 w Żerkowie

Nieźle spisali się juniorzy naszego Klubu w finałach MWJ w Żerkowie – wywalczyli trzy miejsca awansujące do Międzywojewódzkich Mistrzostw Juniorów w Łazach (IX 2013), a Mateusz Janicki zdobył złoty medal wśród 10-latków w grze błyskawicznej! W turniejach szachów klasycznych najlepiej wypadł Olek Kuś, który zajął 5. miejsce w grupie C13. To wyraźny postęp w porównaniu z wynikami lat ubiegłych (w 2012 było tylko jedno miejsce awansujące Mateusza w MM Młodzików) i dowód na to, że praca w naszej Szkółce Szachowej przynosi właściwe efekty. Nie jest wykluczone, że prawo startu w Łazach uzyska jeszcze młodziutka pianistka Marika Kostecka, o której wspaniałym sukcesie w Krakowie można przeczytać w załączniku z wynikami czołówek w grupach z udziałem lechitów. Komplet wyników jak zwykle na stronie programu Chess Arbiter Pro. …