Wielkopolska III Liga Juniorów 2010

Tegoroczne rozgrywki III Ligi Juniorów nie przyniosły niestety drużynie naszego klubu większej satysfakcji – jeden remis w 9 meczach to wynik, który trudno inaczej ocenić niż jako znacznie poniżej oczekiwań – liczyliśmy przynajmniej na utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej, ale także na nieco lepsze wyniki indywidualne. Był w drużynie na szczęście chociaż jeden jasny punkt – Karolina Jarmużek (14 lat), która uzyskała nadzwyczajny rezultat na VI szachownicy – wygrała 100% partii i sama wywalczyła o 2 punkty więcej, niż wszyscy pozostali członkowie zespołu! Reszta drużyny – co w pewnym stopniu pocieszające – to w większości również juniorzy młodsi do lat 14 – musi jeszcze solidnie popracować, by osiągnąć poziom gry pozwalający myśleć o przyszłych sukcesach. Karolince życzymy, aby jako jedyna reprezentantka naszego klubu w finałach MPJ 2010 – w turnieju szachowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (juniorzy do lat 14), która będzie rozgrywana 1-8 maja br. w Sękocinie, przysporzyła sobie i nam również wiele radości z dobrej gry.

W III Lidze Juniorów zwyciężyły zdecydowanie zespoły KTSW Kalisz i OTSz Ostrów Wlkp., które wywalczyły awans do centralnej, II Ligi Szachowej Juniorów, natomiast drużyny LECH-WSUS i WIEŻA Kórnicka muszą się w przyszłym sezonie „sprężyć” i walczyć w IV Lidze o powrót na wyższy szczebel.