III Wielkopolska Liga Juniorów ‘2010

Rozgrywki I sesji III Ligi Juniorów w Karpicku, w dniach 27-28.02.2010 r., nie przyniosły drużynie naszego klubu zbyt wiele radości – jeden remis w 5 meczach to wynik, który nie może satysfakcjonować nikogo w klubie, którego wspaniały zespół zdeklasował rywali w 1985 r. i zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorów, by przypomnieć tu tylko jeden z wielkich sukcesów „lechitów” w historii.

Na szczęście jest jeden jasny punkt w naszym zespole, którego czas na lepsze wyniki miejmy nadzieję jeszcze przyjdzie. Na wielkie brawa zasłużyła młodsza juniorka, 13-letnia Karolina Jarmużek, która wygrała wszystkie swoje partie i pokazała kolegom, że można grać dobrze w szachy, jeśli spełni się kilka podstawowych warunków; ale to już temat na zajęcia naszej Szkółki Szachowej, w której po latach przerwy zostało niedawno wznowione szkolenie od podstaw. Karolinka jest ponadto podporą II drużyny w IV Lidze Seniorów i będzie w tym roku jedyną reprezentantką naszego klubu w Mistrzostwach Polski Juniorów, w grupie wiekowej do lat 14, rozgrywanej w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ! Czy i kiedy pójdą w jej ślady nasi kolejni juniorzy i juniorki zależy od nich samych – tylko systematyczny udział w treningach, samodzielna praca nad szachami w domu, a także częste występy w turniejach gwarantują postępy i radość z odnoszonych sukcesów.

W III Lidze Juniorów prowadzą zdecydowanie najsilniejsze zespoły OTSz Ostrów Wlkp. i KTSW Kalisz, natomiast utrzymanie się w niej drużyny KS LECH-WSUS jest jeszcze możliwe, o czym zadecyduje mecz 7. rundy z Szachem II i postawa w pozostałych spotkaniach, które zostaną rozegrane w trakcie II sesji w kwietniu br. w Kościelcu.

Załączniki: