Srebro Mariki w Żerkowie

Marika Kostecka wicemistrzynią Wielkopolski juniorek do lat 13!

Rozegrane w dniach 14-18 czerwca br. w Żerkowie finały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów na rok 2014 przyniosły naszej 7-osobowej ekipie niestety tylko jeden medal – srebrny, który wywalczyła wicemistrzyni województwa, nasza najlepsza juniorka Marika Kostecka. Wielkie brawa i gratulacje! Początek turnieju był dla niej niezbyt pomyślny, gdyż w 2. rundzie poniosła niespodziewanie jedyną porażkę z na ogół wyprzedzaną w innych turniejach zawodniczką, jednak rozpoczęty już w następnej partii znakomity finisz (6,5 pkt. z 7) pozwolił nie tylko dogonić czołowe rywalki ale i zakończyć mistrzostwa na wysokiej 2. pozycji. Z pozostałych lechitów na wyróżnienie zasługują jeszcze tylko Mateusz Janicki, który po nierównym występie wywalczył jednak 5. lokatę w grupie C11 oraz Olek Kuś 6. w C15. Pierwsza dwójka wywalczyła, jak przed rokiem, zasłużony awans do Mistrzostw Międzywojewódzkicjh Juniorów. Wyniki finałów z udziałem lechitów w załączniku, pełne rezultaty wszystkich finałów można znaleźć, jak zwykle,na stronie Chess Arbiter Pro.

18.06.2014 r. odbyły się jeszcze w Żerkowie Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w grze błyskawicznej, w 6 grupach turniejowych dziewcząt i chłopców do lat 18, 14 i 10. Startował tylko jeden lechita – Mateusz Janicki i wypadł bardzo dobrze – zajął w grupie C14 bliską medalu 4. lokatę i okazał się najlepszym z 11-latków!