Wyniki turniejów
Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów 2011 PDF Drukuj Email
piątek, 24 czerwca 2011 14:00

MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI JUNIORÓW ‘2011

                              FINAŁY  -  Żerków,  16-20.06.2011 r.

      Finały MWJ zgromadziły na starcie w obiektach Szkoły Podstawowej w Żerkowie, w 10 grupach turniejowych prawie 250 dziewcząt i chłopców, w tym 7 reprezentantów naszego Klubu. Oto wyniki medalistów i lechitów, pozostałe rezultaty można znaleźć na stronach programu sędziowskiego Chess Arbiter oraz Wielkopolskiego Związku Szachowego.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Finały MWJ 2011.doc 59 Kb06/24/11 14:06
Półfinały MWJ 2011.doc 125 Kb06/24/11 14:05
 
Szachiści Politechniki Poznańskiej Akademickimi Mistrzami Polski! PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2009 11:36

Obrona tytułu!

Akademickie Mistrzostwa Polski odbyły sie na terenie Politechniki Poznańskiej w dniach 4-6 grudnia, wystartowało w nich prawie 360 zawodników z 51 uczelni, najpierw odbyły sie turnieje indywidualne, zarówno kobiet jak i mężczyzn, do których Politechnika wystawiła ponad 20 osób, po czym odbył się turniej drużynowy gdzie wystąpiliśmy w składzie:

Jacek Tomczak
Marcin Szeląg
Krzychu Chojnacki
Rafal Lubczynski
Jacek Tomczak
wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
Marcin Szeląg
 wydział Informatyki i Zarządzania
Krzychu Chojnacki
wydział Informatyki i Zarządzania
Rafał Lubczyński
wydział elektryczny
Jakub Maciejczak
Agata Sikorska
Piotr Karczmarek - kapitan drużyny

Jakub Maciejczak
wydział elektryczny
Agata Sikorska
wydział elektryczny
Piotr Karczmarek - kapitan drużyny
wydział Informatyki i Zarządzania
Wioletta Sobierska
wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska



Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć z tej imprezy


Po pierwszym dniu zawodów indywidualnych, reprezentacja gospodarzy już objęła prowadzenie, świetnie spisywał się Jacek Tomczak, który zgromadził komplet punktów, tuż za nim plasował się Rafał Lubczyński który zremisował jedną partie resztę wygrywając, Krzychu Chojnacki zdobył 5 pkt. z 6 partii, Jakub Maciejczak 4.5 z 6 partii, oraz Marcin Szeląg i Piotr Kaczmarek zdobyli po 4 pkt., kobiety również spisywały się bardzo dobrze Wioletta Sobierska zdobyła 4.5 a Agata Sikorska 3.5 co pozwoliło wyjść Politechnice na 1 miejsce.
W sobotę rano fenomenalnie spisała się Wioletta dzięki czemu udało jej się sprawić sporą niespodziankę zdobywając 4 (!) miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 wśród uczelni technicznych! 4 miejsce wśród uczelni technicznych zajęła Agata Sikorska!
Wśród mężczyzn bardzo dobrze zagrał Marcin Szeląg, wygrał wszystkie sobotnie partie co pozwoliło mu awansować na 6 miejsce wśród uczelni technicznych. Niestety 2 partie przegrał Jacek Tomczak przez co spadł na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 wśród uczelni technicznych.
W czołówce był również Rafał Lubczyński który zajął 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, reszcie drużyny poszło trochę gorzej, ale nie przeszkodziło to Polibudzie w utrzymaniu 1 miejsca. wyniki:
Turniej kobiet: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_3364/
Turniej mężczyzn: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_3363/


Więcej…
 


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
XI Rodzinny Turniej Szachowy 2011.doc 122 Kb05/04/11 16:01
8. turniej GP Raszyn.doc 88 Kb04/17/11 17:56
Grand Prix Rataj 2011.doc 52 Kb03/17/11 16:00
Memoriał F. Dziedzica w Trzciance.doc 56 Kb03/17/11 12:33
Lechici w ligach woj. 2.pdf 387 Kb02/07/11 08:50
18 GP - klas. końcowa.pdf 518 Kb12/16/10 08:43
II MPS - Toruń 27.11.2010.pdf 196 Kb11/29/10 08:53
Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski 19.XI.2010.doc 47 Kb11/22/10 08:51
Orbita 2010 - Juniorzy.doc 115 Kb11/22/10 08:50
17 Memoriał.doc 155 Kb11/22/10 08:49
Raszyn GP - 19 IX 2010.pdf 147 Kb09/20/10 07:35
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.pdf 178 Kb09/10/10 08:04
III TSz w Sękowie.pdf 276 Kb09/10/10 07:48
40 MTSz Gniezno 2010.pdf 661 Kb05/10/10 07:22
7 Turniej GP RASZYN.pdf 147 Kb03/18/10 09:22
III WLS - KS 6.pdf 267 Kb01/25/10 00:11
VI Gwiazdkowy Turniej Weteranow 20.12.09.pdf 78 Kb12/28/09 13:15
17 GP - wyniki koncowe.pdf 337 Kb12/28/09 13:05
Wiktoria 14.11.2009 - wyniki.pdf 33 Kb11/16/09 12:53
Wyniki XVI Memorial 2009.pdf 65 Kb11/02/09 09:42
Wyniki GP Raszyn 25.10.09.pdf 40 Kb10/26/09 11:38
Raszyn 20.09.2009.pdf 22 Kb09/20/09 23:07
Turniej Solidarności 30.08.2009.pdf 22 Kb09/03/09 22:55
 
Seans gry jednoczesnej PDF Drukuj Email
wtorek, 04 sierpnia 2009 11:26

W dniu 25 lipca 2009 r. uczestnicy turniejów juniorskich mieli okazję uczestniczyć w symultanie z użyciem zegarów, którą rozegrał prezes Janusz Woda.

Seans był potraktowany jako ostry trening, tempo gry wynosiło po 60 minut na partię, symultanista zgodził się na  dochodzenie nowych partnerów oraz ponowne rozegranie partii przez tych, którzy swoją pierwszą zbyt wcześnie zakończyli.

Wynik ogólny seansu:

11 : 3 (+10;  =2;  -2)

Młodzież grała zbyt szybko, na ogół poniżej pół godziny, co nie sprzyjało wykorzystaniu wszystkich szans. Uważniejsze okazały się dziewczęta, uzyskując lepszy rezultat od kolegów, tj. 2,5 pkt. z 6 rozegranych partii.  Najciekawszą była partia zwycięzcy turnieju CD 16 Pietrowskiego, zakończona remisem po bardzo ciekawym, emocjonującym przebiegu.


Partie z symultanistą wygrały:

- Zuzanna Zięta (UKS Wieża Kórnicka),

- Sara Robaszkiewicz (UKS Goniec Kostrzyn).


Remisy wywalczyli:

- Stanisław Pietrowski (UKS Wieża Kórnicka),

- Zuzanna Zięta (UKS Wieża Kórnicka).


Sędzia symultany

Leon Miklosik

 
XVII cykl GRAND PRIX w grze błyskawicznej w 2009r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lipca 2009 17:00



Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
XVI GP 2008 po 24 turniejach.pdf 62 Kb07/28/09 19:46
 
« pierwszapoprzednia313233343536następnaostatnia »

Strona 36 z 36