Wyniki turniejów
XIX Grand Prix w grze błyskawicznej 2011 PDF Drukuj Email
czwartek, 22 grudnia 2011 13:58

W środę 21 grudnia zakończył się 19. cykl Grand Prix pamięci Ryszarda Wojtkowiaka, byłego prezesa naszego klubu, który za jego czasów nosił nazwę KT Błękitny Express-Lech. Zgodnie z Regulaminem cyklu każdemu z uczestników zalicza się do punktacji ogółnej jego 12 najlepszych wyników w ciągu całorocznej rywalizacji, obejmującej łącznie 24 turnieje. W 2011 roku zwycięstwo wywalczył już po raz 10., a 4. z rzędu, kandydat na mistrza Tomasz Stróżyk (lechita do 2007 r.), drugim był 17-letni junior Przemysław Adamek (Pocztowiec Poznań), a trzecie miejsce zajął Adam Mikołajczak (Raszyn Poznań). Wcześniej, w latach 1993-2007, cztery razy wygrał nasz cykl turniejów blitzkowych mf Ignacy Nowak, 2 razy k Mateusz Kolendo, a po razie k Przemysław Ereński i k++ Michał Adamski (wszyscy Pocztowiec) oraz im Rafał Lubczyński (UMKS Na Pięterku Poznań). Co najdziwniejsze - od kilku lat wśród uczestników GP rzadko widuje się członków KS LECH-WSUS!?

Wyniki końcowe XIX cyklu oraz czołówki 19 cykli rozegranych w latach 1993-2011 - w załącznikach.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Czołówki GP 1993-2011.doc 259 Kb12/22/11 15:01
19 GP wyniki końcowe.doc 640 Kb12/22/11 14:29
 
35 lat Sekcji Szachowej Klubu RASZYN PDF Drukuj Email
niedziela, 18 grudnia 2011 23:51

VIII Gwiazdkowy Turniej Weteranów

w ramach 35-lecia Sekcji Szachowej Klubu RASZYN w Poznaniu

18 grudnia 2011 r.

Aż 43 uczestników, w tym 4 "lechitów", wystąpiło w tradycyjnym, a tym razem jubileuszowym turnieju weteranów w Klubie RASZYN, rozgrywając 9 rund systemem szwajcarskim w tempie P’15. Dobrze spisali się Tadeusz Zieliński i Janusz Woda, plasując się na 3. i 4. pozycji! ...  p. załącznik! 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
8. Turniej Weteranów w Klubie RASZYN.doc 36 Kb12/18/11 23:56
 
Lechici w X Turnieju ODK Wiktoria PDF Drukuj Email
środa, 30 listopada 2011 12:27

X TURNIEJ SZACHOWY

ODK „Wiktoria” z okazji Święta Niepodległości

Poznań, 11.11.2011 r.

OPEN  (43 zawodników)

1

IM

Luch, Michał

WSB Wrocław

6.5

2

FM

Janaszak, Dawid

OTSz Ostrów Wielkopolski

6.5

3

K

Kałużny, Włodzimierz

KS Pocztowiec Poznań

5


4

I+

Cholewa, Maria

KS Pocztowiec Poznań

5


5

I

Stachowiak, Sławomir

KS Lipno Stęszew

5


6

I

Półtorak, Michał

OSz Baszta Szamotuły

5


7

II

Raczyński, Krzysztof

UKS Polan Poznań

5

CD 15

8

I

Bajerlein, Dawid

KS Lipno Stęszew

4,5


15


Leopold, Grzegorz

Poznań

4


18

III

Solarski, Jan

KSz LECH-WSUS Poznań

4

CD 15

19

III

Stokłosa, Stanisław

KSz LECH-WSUS Poznań

4


29


Górecki, Bartosz

Szkółka Szachowa LECH-WSUS

3

CD 15

30

IV

Wyczawski, Jan

KSz LECH-WSUS Poznań

3

CD 15

38

V

Domaradzki, Igor

KSz LECH-WSUS Poznań

2

CD 15

JUNIORZY do lat 12  (27)

1

IV

Półtorak, Sebastian

UMKS Na Pięterku Poznań

6

2

IV

Leopold, Maks

KSz LECH-WSUS Poznań

5.5

3

III

Pietrzak, Paweł

UMKS Na Pięterku Poznań

5.5

4


Kondej, Jan

Szkółka Szachowa LECH-WSUS

4

5


Ratajczak, Wojciech

Szkółka Szachowa LECH-WSUS

4

6


Rajewski, Cezary

Szkółka Szachowa LECH-WSUS

3

7


Stokłosa, Franciszek

Szkółka Szachowa LECH-WSUS

3

8


Stokłosa, Antoni

Szkółka Szachowa LECH-WSUS

1

Sędzia:  Leon Miklosik

 
2 medale w powiatowych mistrzostwach szkół PDF Drukuj Email
poniedziałek, 28 listopada 2011 22:15

MISTRZOSTWA  SZKÓŁ POWIATU POZNAŃSKIEGO,  Kórnik, 8.11.2011 r.

Wojtek Okonek i Olek Kuś medalistami

Rozegrane 8.11.2011 r. w Kórniku, na dystansie 7 rund w tempie P'15, powiatowe mistrzostwa szkół zakończyły się w dwóch grupach znakomitymi osiągnięciami juniorów KS LECH-WSUS. Złoty medal wśród gimnazjalistów wywalczył w pięknym stylu Wojciech Okonek oddając partnerom tylko 0,5 pkt. z 7 partii, a jego młodszy kolega Aleksander Kuś (obaj ze szkół w Suchym Lesie) wywalczył srebro w turnieju uczniów szkół podstawowych. Brawo, tak trzymać!

Szczegółowe wyniki wszystkich rozegranych turniejów - na stronie WZSzach.

GINMNAZJA  - CHŁOPCY  (23 zawodników)

1

II

Okonek, Wojciech

Gimnazjum Suchy Las

6,5



2

III

Niedbała, Wojciech

Gimnazjum Puszczykowo

6



3

III

Otto, Grzegorz

Gimnazjum 3 Swarzędz

5

19,50

29,00

4

II

Robaszkiewicz, Jakub

Gimnazjum Kostrzyn

5

19,50

28,00

5


Krasuski, Jakub

Gimnazjum 1 Mosina

4,5

20,00


6

III

Zielewicz, Jakub

Gimnazjum 1 Mosina

4,5

16,00



SZKOŁY PODSTAWOWE - CHŁOPCY  (31 zawodników)

1

III

Biernacki, Maciej

SP 2 Bnin

6,5


2

IV

Kuś, Aleksander

SP Suchy Las

5,5


3


Owsiany, Maciej

SP 1 Mosina

5

21,5

4


Zarzycki, Łukasz

SP Lusówko

5

18,5

5

V

Kościuszko, Filip

SP Stęszew

5

17,5

6

V

Pietrucha, Jakub

SP Kostrzyn

4,5





Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Okonek.jpg 1099 Kb11/28/11 22:30
Okonek-Niedbała.jpg 72 Kb11/28/11 22:29
Kuś.jpg 63 Kb11/28/11 22:29
 
Wyniki juniorów w okresie VIII-X 2011 PDF Drukuj Email
wtorek, 01 listopada 2011 15:37


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Wyniki juniorów w okresie VIII-X 2011.doc 92 Kb11/01/11 15:38
 
« pierwszapoprzednia31323334następnaostatnia »

Strona 31 z 34