Imprezy szachowe
Najbliższe turnieje szachowe PDF Drukuj Email
piątek, 20 lipca 2018 13:44

Komunikaty organizacyjne turniejów w Poznaniu i Wielkopolsce

Zachęcamy członków Klubu i uczestników Szkółki Szachowej LECH-WSUS do udziału w najbliższych turniejach w naszym regionie - p. załączniki.   Wiele interesujących imprez odbywa się także w innych regionach kraju - komunikaty organizacyjne łatwo znaleźć na stronie programu sędziowskiego www.chessarbiter.com , ponadto w witrynach internetowych PZSzach oraz wojewódzkich związków szachowych i innych klubów.

XI Turniej Szachowy z okazji Dni Sękowa

UKS Szach Sękowo zaprasza na turniej w niedzielę 29 lipca br. w restauracji MALIBU. Tradycyjny turniej corocznie gromadził sporą gromadkę uczestników w wieku od lat 5 do 90, więc i tym razem zapewne spotkamy się na tej sympatycznej imprezie; szczegóły w załączniku! Zachęcam do udziału, Janusz Woda

Załączniki:
Szachy w Sękowie 29 lipca 2018.doc 48 Kb07.07.2018 07:28

Finały MWJ 2018 PDF Drukuj Email
niedziela, 27 maja 2018 12:44

Pola Kierska brązową medalistką Mistrzostw Wielkopolski Juniorów '2018

W dniach 15-20.06.2018 r. odbyły się w Sypniewie k. Jastrowia finały Mistrzostw Wielkopolski Juniorów na rok 2018, w których wystąpiło 9 lechitów: Dominika Taborek i Pola Kierska oraz Marceli Ciesielski, Wiktor Korzystka, Jarema Jurałowicz, Mikołaj Krenc, Leon Czyżewski i bracia Kajetan i Tymon Kolendo. Najlepiej z nich spisała się Pola, która wywalczyła brązowy medal, szczegółowe wyniki w załączniku. Reprezentantom naszego Klubu sekundowali Agata Smarsz i Dariusz Pawlicki.  Link do zdjęć z Sypniewa:  https://photos.app.goo.gl/YhdQzyreMvdBYH1g8

Załączniki:
Wyniki finałów MWJ 2018.doc 119 Kb03.07.2018 12:28

Mistrzostwa Klubu 2017/18 PDF Drukuj Email
sobota, 23 września 2017 14:00

Marceli Ciesielski mistrzem Klubu w sezonie 2017/18

rozegrane zostały w formie 12 turniejów w okresie 16.09.2017 - 30.06.2018, na zmianę w grze błyskawicznej i w szachach szybkich. 1. i 10. turniej wygrał Filip Kolendo, 2. i 11. Jakub Wolnowski, 3. i 4. Aleksander Kuś, 5. i 7. Janusz Woda, 6. Wojciech Kłos, 8. 9. i 12. Marceli Ciesielski, który wywalczył tytuł Mistrza Klubu, a także okazał się najlepszym wśród juniorów. Klasyfikację juniorów młodszych wygrał Olgierd Czyżewski. Szkoda, że w turniejach nie uczestniczyli czołowi szachiści Klubu, co nie najlepiej świadczy o ich chęci pomocy młodszym kolegom w osiąganiu wyższego poziomu gry poprzez rywalizację w silniejszym towarzystwie. Lepszą z dwóch startujących w mistrzostwach juniorek młodszych okazała się Pola Kierska, jedyna z dziewcząt, która chętnie staje w szranki w męskim towarzystwie. Szczegółowe wyniki rozegranych turniejów oraz klasyfikacje - ogólna, juniorów i juniorów młodszych w załącznikach.