Kronika MFS w Poznaniu 1983-2008 PDF Drukuj Email
wtorek, 04 sierpnia 2009 11:33

Poznań, 19 – 27.07.2008 r.

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych

161 zawodników z Francji, Niemiec, Ukrainy i Polski w 5 grupach turniejowych.

Wszystkie turnieje rozgrywane na dystansie 9 rund.

 

Organizacja: Barbara Ryszkiewicz, Janusz Woda, Jacek Handke, Małgorzata Napierała, Marian Kossowski.

Komisja Sędziowska: Janusz Woda (sędzia główny), Waldemar Kopydłowski, Barbara Ryszkiewicz, Magdalena Judek, Leon Miklosik, Kamila Dembecka-Sobierajewicz,

Transmisja internetowa: Piotr Janik

 

Open A

1

GM

2508

Malaniuk, Vladimir P

Ukraina

6.5

2

GM

2506

Shishkin, Vadim

Ukraina, Kijów

6.0

3

GM

2546

Cyborowski, Lukasz

AZS UMCS Lublin

6.0

4

k

2311

Sieciechowicz, Marcin

UMKS Na Pięterku Poznań

6.0

5

IM

2469

Urban, Klaudiusz

Pocztowiec Poznań

5.5

6

FM

2416

Chojnacki, Krzysztof

Pocztowiec Poznań

5.5

7

IM

2474

Szeląg, Marcin

Pocztowiec Poznań

5.5

8

k++

2344

Maciejczak, Jakub

UKS Polan Poznań

5.5

9

I++

2157

Ścibior, Adam

UMKS Na Pięterku Poznań

5.5

10

GM

2396

Schmidt, Wlodzimierz

Pocztowiec Poznań

5.0

11

FM

2363

Przybylski, Wojciech

Pocztowiec Poznań

5.0

12

m

2326

Kaszowski, Dariusz

Lech-WSUS Poznań

5.0

13

I+

2095

Banach, Wieslaw

Chrobry Gniezno

5.0

14

I

2104

Graca, Robert

Francja

4.5

15

I

2001

Duszczak, Dariusz

UMKS Wieża Kórnicka

4.5

16

I++

2162

Płończak, Dominik

UMKS Wieża Kórnicka

4.0

17

k

2220

Więcław, Michał

Lech-WSUS Poznań

4.0

18

I

2000

Wojtkowski, Paweł

Piast Śrem

4.0

19

I+

2050

Zdanowicz, Piotr

LKS Szach-Sokis Sulechów

4.0

20

I++

2083

Efinowicz, Michał

Pogoń Olesnica

3.5

21

I+

2062

Szumiński, Marek

Lech-WSUS Poznań

3.5

22

k

2147

Graf, Pawel

Orkan Ostrzeszów

3.5

23

I+

2059

Zdanowicz, Łukasz

LKS Szach-Sokis Sulechów

3.5

24

I

2037

Jędruszek, Krzysztof

UKS Szach Gryfice

3.0

25

I

2059

Stachowiak, Slawomir

Raszyn Poznań

2.0

26

I

2040

Jaśkowski, Tadeusz

Warszawa

1.0

 

Najlepszy z szachistów naszego województwa 16-letni junior Marcin Sieciechowicz wywalczył tytuł mistrza Wielkopolski seniorów na rok 2008, wyprzedzając w tej klasyfikacji Klaudiusza Urbana i Krzysztofa Chojnackiego.

 

Open B

1

I

Buchała, Tomasz

Wicher Zbąszyń

8.0

2

m

Sikorska, Agata

Lech-WSUS Poznań

7.5

3

I

Piechota, Paweł

Baszta Szamotuły

7.5

4

I

Dźwikowski, Adam

Poznań

7.0

5

I

Glatty, Zbigniew

Raszyn Poznań

6.5

6

I+

Nawrocki, Przemysław

Tęcza Turek

6.5

7

II+

Grabianowski, Krystian

Baszta Szamotuły

6.5

8

II

Sklepiński, Artur

Raszyn Poznań

6.5

9

I

Remez, Serhiy

UKR, Tarnopol

6.0

10

I

Bajerlein, Dawid

Pocztowiec Poznań

6.0

11

I

Zakrzewski, Marek

MKS przy MDK Trzcianka

6.0

12

I

Szymański, Zbigniew

Raszyn Poznań

6.0

13

I

Kaczmarek, Piotr

Lech WSUS Poznań

6.0

14

I

Przymusiński, Tomasz

MUKS Komandoria Poznań

6.0

15

I+

Kaczmarek, Piotr

Piast Śrem

6.0

16

II

Chojnacki, Tomasz

Pocztowiec Poznań

6.0

17

I

Stypka, Zbigniew

Pocztowiec Poznań

5.5

18

II+

Góra, Jan

UMKSz. Jaćwież Suwałki

5.5

19

II

Jaśnikowska, Daria

OTSz Ostrów Wielkopolski

5.5

20

I

Kaczmarek, Alicja

Piast Śrem

5.5

21

II

Przybylak, Łukasz

MUKS Komandoria Poznań

5.5

22

II

Ratajczak, Jędrzej

MUKS Na Pięterku Poznań

5.5

23

I

Ryszkiewicz, Anna

UMKSz. Jaćwież Suwałki

5.5

24

II

Konieczny, Marek

Plezuro Skoki

5.5

25

I

Karwowski, Kacper

UKS Szach Gryfice

5.0

26

II

Haja, Jacek

Plezuro Skoki

5.0

27

II

Kaźmierczak, Amadeusz

Chrobry Gniezno

5.0

28

I

Węglarz, Janusz

UKS Szach Wolsztyn

5.0

29

II+

Ancuta, Adam

UKS Iskra Piła

5.0

30

II+

Buchowski, Radosław

UKS Tęcza Kościan

5.0

31

I

Hoffmann, Piotr

Piast Śrem

5.0

31

II

Frąckowiak, Andrzej

UKS Mosińska Jedynka

5.0

33

I+

Frąckowiak, Sławomir

Leszno

5.0

34

III

Masalski, Damian

UKS Polan Poznań

5.0

35

II

Polarczyk, Paweł

MUKS Na Pięterku Poznań

5.0

36

I

Raszkiewicz, Agnieszka

UMKSz. Jaćwież Suwałki

5.0

37

II

Nowak, Łukasz

Chrobry Gniezno

5.0

38

 

Laqua, Stefan

SAV Torgelow Niemcy

5.0

39

I

Markowska, Maria

Korona-Rawbud Rawicz

5.0

40

I

Litwin, Barbara

OTSz Ostrów Wielkopolski

5.0

41

II+

Żebrowska, Anna

UMKSz. Jaćwież Suwałki

5.0

42

I

Cholewa, Maria

Pocztowiec Poznań

4.5

43

I

Ryś, Sebastian

MUKS Komandoria Poznań

4.5

44

II

Simon, Marek

Piast Śrem

4.5

45

III

Biela, Wojciech

OTSz Ostrów Wielkopolski

4.5

46

II

Pawlicki, Dariusz

Lech WSUS Poznań

4.5

47

I

Szymański, Leszek

MUKS Komandoria Poznań

4.5

48

II+

Miedziarek, Jarosz

UKS Tęcza Kościan

4.5

49

II

Zielewicz, Piotr

UKS Mosińska Jedynka

4.5

50

II

Skibińska, Paulina

MUKS Komandoria Poznań

4.5

51

II

Rusiński, Mateusz

UKS Szach Wolsztyn

4.0

52

II

Górny, Tomasz

UKS Mosińska Jedynka

4.0

53

II

Gawiejnowicz, Stanisław

Poznań

4.0

54

III

Nawrocki, Arkadiusz

Tęcza Turek

4.0

55

II

Paczka, Patryk

MUKS Na Pięterku Poznań

4.0

56

II

Kaźmierczak, Miłosz

Chrobry Gniezno

4.0

57

III

Gnatoński, Tomasz

MUKS Komandoria Poznań

4.0

58

II

Dura, Rafał

Baszta Szamotuły

4.0

59

II

Dura, Damian

Baszta Szamotuły

4.0

60

II

Ryś, Marek

MUKS Komandoria Poznań

4.0

61

I

Jaśnikowska, Małgorzata

OTSz Ostrów Wielkopolski

4.0

62

II

Ratajczak, Mateusz

UKS Mosińska Jedynka

4.0

63

II

Kowalczyk, Henryk

Raszyn Poznań

4.0

64

II

Garbarek, Włodzimierz

Raszyn Poznań

4.0

65

II+

Grabowski, Dariusz

Hetman Konin

3.5

66

III

Jabłoński, Grzegorz

UKS Mosińska Jedynka

3.5

67

II

Stefański, Stefan

Lech WSUS Poznań

3.5

68

II

Kuźma, Mateusz

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

3.5

69

II

Sokołowski, Jakub

UMKSz. Jaćwież Suwałki

3.5

70

III

Brdyś, Rafał

TKKF Sokół Koło

3.5

71

III

Adamczyk, Wiesław

Poznań

3.5

72

 

Schmidtke, Christian

SAV Torgelow Niemcy

3.5

73

II

Muszyńska, Danuta

UKS Polan Poznań

3.5

74

II

Zgarda, Jakub

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

3.5

75

 

Bieńkowski, Tadeusz

Warszawa

3.0

76

III

Walaszyk, Zbigniew

Poznań

3.0

77

II

Taczała, Katarzyna

UKS Polan Poznań

3.0

78

III

Raubic, Krzysztof

TKKF Sokół KOŁO

3.0

79

III

Makowski, Paweł

MUKS Na Pięterku Poznań

3.0

80

 

Maßloch, Philipp

SAV Torgelow Niemcy

3.0

81

 

Wawrzyszko, Marian

Koziegłowy

3.0

82

III

Piasecki, Andrzej

MUKS Na Pięterku Poznań

3.0

83

 

Kijek, Arkadiusz

Drawsko

3.0

84

IV

Zgarda, Marek

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

2.5

85

II

Michalak, Roman

Raszyn Poznań

2.5

86

III

Połaski, Mieczysław

Warszawa

2.0

87

 

Wegner, Wiesław

Tęcza Poznań

2.0

88

II

Piątek, Urszula

Lechia Kostrzyn

2.0

89

IV

Godawa, Paweł

Lipno Stęszew

1.5

90

III

Tychowska, Barbara

Raszyn Poznań

1.0

91

k

Czuchnicki, Jan

Pałac Młodzieży Szczecin

1.0

Agata Sikorska wywalczyła tytuł mistrzyni Wielkopolski kobiet na rok 2008 (po raz drugi z rzędu).


CD 16

1

III

Czerski, Jakub

Pałac Młodzieży Szczecin

7.0

2

II

Pietrowski, Stanisław

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

6.5

3

III

Chmiest, Łukasz

Baszta Szamotuły

6.0

4

I

Sieliwonik, Katarzyna

MUKS Stoczek 45 Białystok

6.0

5

II

Andrzejewski, Pawel

MUKS Na Pięterku Poznań

6.0

6

II+

Dąbrowska, Paula

UMKSz. Jaćwież Suwałki

6.0

7

IV

Niedbał, Piotr

Pałac Młodzieży Szczecin

6.0

8

IV

Lisiecki, Paweł

Pałac Młodzieży Szczecin

5.0

9

III

Andrecka, Jolanta

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

4.5

10

 

Schmidt, Paul

SAV Torgelow Niemcy

4.0

11

 

Wicyński, Roland

Pałac Młodzieży Szczecin

4.0

12

III

Zięta, Zuzanna

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

4.0

13

 

Rohnka, Stanislaw

Lech-WSUS Poznań

2.5

14

III

Piechowiak, Karolina

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

2.5

15

IV

Czerski, Maciej

Pałac Młodzieży Szczecin

2.0

 

CD 12

 

1

 

Ispirjan, Mikael

SAV Torgelow Niemcy

7.5

2

II

Banach, Szymon

Chrobry Gniezno

7.5

3

II

Andrzejewski, Tomasz

MUKS Na Pięterku Poznań

6.5

4

IV

Winnicki, Mariusz

Pałac Młodzieży Szczecin

6.5

5

III

Sapikowski, Franciszek

UKS Polan Poznań

5.5

6

III

Lisiecki, Robert

Piast Śrem

5.5

7

IV

Niemczal, Hubert

UKS Goniec Kostrzyn Wlkp.

5.0

8

IV

Robaszkiewicz, Jakub

UKS Goniec Kostrzyn Wlkp.

5.0

9

IV

Sztyma, Jakub

Pałac Młodzieży Szczecin

4.5

10

IV

Czerwiński, Tymon

Lipno Stęszew

4.5

11

IV

Chojnacki, Wojciech

Pocztowiec Poznań

4.5

12

III

Szarek, Alicja

Lipno Stęszew

4.0

13

III

Wojciechowski, Antoni

MUKS Na Pięterku Poznań

4.0

14

II

Choremska, Zuzanna

MUKS Na Pięterku Poznań

4.0

15

II

Łośko, Kalina

MUKS Na Pięterku Poznań

4.0

16

IV

Kieżun, Katarzyna

MUKS Na Pięterku Poznań

3.0

17

 

Leśniewska, Magdalena

Lusowo

3.0

18

 

Schünemann, Anne

SAV Torgelow Niemcy

2.5

19

 

Mnich, Paweł

Szkółka Szachowa Orbita Poznań

1.0

 

CD 9

1

IV

Sosulski, Oskar

Na Pięterku Poznań

7.5

2

III

Strzelecki, Mikołaj

MUKS Na Pięterku Poznań

7.0

3

IV

Duczyc, Iwo

OTSz Ostrów Wielkopolski

7.0

4

IV

Łośko, Witold

MUKS Na Pięterku Poznań

6.0

5

III

Stochniałek, Dominika

MUKS Na Pięterku Poznań

5.5

6

V

Schmidt, Szymon

Pocztowiec Poznań

4.5

7

V

Raczyński, Krzysztof

UKS Polan Poznań

3.0

8

III

Czerwińska, Bogna

Lipno Stęszew

2.5

9

V

Szałek, Mateusz

Poznań

2.0

10

V

Robaszkiewicz, Sara

UKS Goniec Kostrzyn Wlkp.

0.0


Klasyfikacja zespołowa UKS-ów

1. UMKS Na Pięterku Poznań        35,9

(M. Sieciechowicz 9,0, J. Ratajczak 6,9, P. Andrzejewski 6,0, T. Andrzejewski 6,5, O. Sosulski 7,5)

2. UKS Polan Poznań                      23,1

(J. Maciejczak 8,3, D. Masalski 6,3,  F. Sapikowski 5,5, K. Raczyński 3,0)

3. UKS Jaćwież Suwałki                 19,7

(R. Graca 6,8,  J. Góra 6,9,  P. Dąbrowska 6,0)

4. MUKS Wieża Kórnicka                      17,7

5. UKS Szach Gryfice                           10,8

6. MKS Wicher Zbąszyn                       10,0

7. MUKS-W Komandoria Poznań             7,5

8-12.     UKS Szach Wolsztyn,   UKS KSM Tęcza Kościan,

UKS Mosińska Jedynka,  UKS Iskra Piła,  RUKS Korona-Rawbud Rawicz   po 6,3

13. UKS Goniec Kostrzyn                        5,0

 

W załączeniu przedstawiamy kronikę Międzynarodowych Festiwalów Szachowych przeprowadzanych w Poznaniu w latach 1983 - 2008r.

 

 

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Kronika MFS w Poznaniu 1983-2008 259 Kb04.08.2009 11:40