Aktualności
Kronika MFS w Poznaniu 1983-2008 PDF Drukuj Email
wtorek, 04 sierpnia 2009 11:33

Poznań, 19 – 27.07.2008 r.

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych

161 zawodników z Francji, Niemiec, Ukrainy i Polski w 5 grupach turniejowych.

Wszystkie turnieje rozgrywane na dystansie 9 rund.

 

Organizacja: Barbara Ryszkiewicz, Janusz Woda, Jacek Handke, Małgorzata Napierała, Marian Kossowski.

Komisja Sędziowska: Janusz Woda (sędzia główny), Waldemar Kopydłowski, Barbara Ryszkiewicz, Magdalena Judek, Leon Miklosik, Kamila Dembecka-Sobierajewicz,

Transmisja internetowa: Piotr Janik

 

Open A

1

GM

2508

Malaniuk, Vladimir P

Ukraina

6.5

2

GM

2506

Shishkin, Vadim

Ukraina, Kijów

6.0

3

GM

2546

Cyborowski, Lukasz

AZS UMCS Lublin

6.0

4

k

2311

Sieciechowicz, Marcin

UMKS Na Pięterku Poznań

6.0

5

IM

2469

Urban, Klaudiusz

Pocztowiec Poznań

5.5

6

FM

2416

Chojnacki, Krzysztof

Pocztowiec Poznań

5.5

7

IM

2474

Szeląg, Marcin

Pocztowiec Poznań

5.5

8

k++

2344

Maciejczak, Jakub

UKS Polan Poznań

5.5

9

I++

2157

Ścibior, Adam

UMKS Na Pięterku Poznań

5.5

10

GM

2396

Schmidt, Wlodzimierz

Pocztowiec Poznań

5.0

11

FM

2363

Przybylski, Wojciech

Pocztowiec Poznań

5.0

12

m

2326

Kaszowski, Dariusz

Lech-WSUS Poznań

5.0

13

I+

2095

Banach, Wieslaw

Chrobry Gniezno

5.0

14

I

2104

Graca, Robert

Francja

4.5

15

I

2001

Duszczak, Dariusz

UMKS Wieża Kórnicka

4.5

16

I++

2162

Płończak, Dominik

UMKS Wieża Kórnicka

4.0

17

k

2220

Więcław, Michał

Lech-WSUS Poznań

4.0

18

I

2000

Wojtkowski, Paweł

Piast Śrem

4.0

19

I+

2050

Zdanowicz, Piotr

LKS Szach-Sokis Sulechów

4.0

20

I++

2083

Efinowicz, Michał

Pogoń Olesnica

3.5

21

I+

2062

Szumiński, Marek

Lech-WSUS Poznań

3.5

22

k

2147

Graf, Pawel

Orkan Ostrzeszów

3.5

23

I+

2059

Zdanowicz, Łukasz

LKS Szach-Sokis Sulechów

3.5

24

I

2037

Jędruszek, Krzysztof

UKS Szach Gryfice

3.0

25

I

2059

Stachowiak, Slawomir

Raszyn Poznań

2.0

26

I

2040

Jaśkowski, Tadeusz

Warszawa

1.0

 

Najlepszy z szachistów naszego województwa 16-letni junior Marcin Sieciechowicz wywalczył tytuł mistrza Wielkopolski seniorów na rok 2008, wyprzedzając w tej klasyfikacji Klaudiusza Urbana i Krzysztofa Chojnackiego.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Kronika MFS w Poznaniu 1983-2008 259 Kb08/04/09 11:40
Więcej…
 
Seans gry jednoczesnej PDF Drukuj Email
wtorek, 04 sierpnia 2009 11:26

W dniu 25 lipca 2009 r. uczestnicy turniejów juniorskich mieli okazję uczestniczyć w symultanie z użyciem zegarów, którą rozegrał prezes Janusz Woda.

Seans był potraktowany jako ostry trening, tempo gry wynosiło po 60 minut na partię, symultanista zgodził się na  dochodzenie nowych partnerów oraz ponowne rozegranie partii przez tych, którzy swoją pierwszą zbyt wcześnie zakończyli.

Wynik ogólny seansu:

11 : 3 (+10;  =2;  -2)

Młodzież grała zbyt szybko, na ogół poniżej pół godziny, co nie sprzyjało wykorzystaniu wszystkich szans. Uważniejsze okazały się dziewczęta, uzyskując lepszy rezultat od kolegów, tj. 2,5 pkt. z 6 rozegranych partii.  Najciekawszą była partia zwycięzcy turnieju CD 16 Pietrowskiego, zakończona remisem po bardzo ciekawym, emocjonującym przebiegu.


Partie z symultanistą wygrały:

- Zuzanna Zięta (UKS Wieża Kórnicka),

- Sara Robaszkiewicz (UKS Goniec Kostrzyn).


Remisy wywalczyli:

- Stanisław Pietrowski (UKS Wieża Kórnicka),

- Zuzanna Zięta (UKS Wieża Kórnicka).


Sędzia symultany

Leon Miklosik

 
XVII cykl GRAND PRIX w grze błyskawicznej w 2009r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lipca 2009 17:00



Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
XVI GP 2008 po 24 turniejach.pdf 62 Kb07/28/09 19:46
 
III POZNAŃSKA LIGA LICEÓW w SZACHACH PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2009 19:22

3. turniej, 22.04.2009 r.

W dniu 22 kwietnia 2009 r. rozegrany został w siedzibie Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu 3. turniej rozgrywek III Poznańskiej Ligi Liceów w Szachach. Wystartowało w nim niestety tylko 6 drużyn, gdyż outsiderom z 9 LO i Pobiedzisk nie starczyło sportowego zacięcia, by do końca walczyć o lepsze lokaty w łącznej klasyfikacji. Ostatni turniej Ligi zakończył się niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, które wyprzedziło osłabiony brakiem dziewczyny na IV szachownicy zespół 8 LO oraz drużynę 3 LO. Te trzy zespoły, stanowiły zresztą czołówkę we wszystkich rozegranych turniejach III PLL, pozostałe dość wyraźnie odstawały, gdyż mają w swych składach jedynie pojedynczych przedstawicieli czołówki wielkopolskich juniorów lub złożone są wyłącznie z miłośników królewskiej gry.
Wszystkie turnieje III Poznańskiej Ligi Liceów prowadzili arbitrzy z KSz Lech-WSUS Janusz Woda (Sędzia główny) i Leon Miklosik.

Wyniki drużynowe:


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
wyniki-22.04.2009.pdf 64 Kb07/28/09 22:04
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia31323334353637następnaostatnia »

Strona 37 z 37