Aktualności
Wyniki XVIII MFSz ‘2009 PDF Drukuj Email
wtorek, 04 sierpnia 2009 11:52

Open A

W turnieju uczestniczyło 26 zawodników, w tym z rankingiem FIDE: 25;  ilość kobiet: 2

Lista startowa zawodników

Nr

Kat.

Nazwisko Imię

Elo

Rank.

Klub

Data ur.

1

GM

Shishkin, Vadim

2507

2507

Kijów

1969-03-04

2

GM

Grabarczyk, Miroslaw

2480

2480

ASSz Miedź Legnica

1971-01-03

3

IM

Szeląg, Marcin

2466

2466

KS Pocztowiec Poznań

1981-07-07

4

IM

Tomczak, Jacek

2447

2447

KS Pocztowiec Poznań

1990-03-05

5

IM

Chojnacki, Krzysztof

2404

2404

KS Pocztowiec Poznań

1983-08-16

6

GM

Schmidt, Wlodzimierz

2399

2399

KS Pocztowiec Poznań

1943-04-10

7

m

Sieciechowicz, Marcin

2390

2390

UMKS Na Pięterku Poznań

1992-03-27

8

FM

Przybylski, Wojciech

2328

2328

KS Pocztowiec Poznań

1985-01-11

9

FM

Maciejewski, Mirosław

2296

2296

Konin

1961-03-12

10

k

Maćkowiak, Marek

2233

2233

MUKS-W Komandoria Poznań

1958-06-03

11

k

Bernat, Marcin

2211

2211

KS LECH-WSUS Poznań

1953-10-03

12

k

Sroczyński, Maciej

2202

2202

KTS-W Kalisz

1984-05-03

13

k

Ścibior, Adam

2179

2179

UMKS Na Pięterku Poznań

1992-02-01

14

I++

Płończak, Dominik

2161

2161

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

1991-07-14

15

k

Lercel, Michał

2139

2139

KS AZS Politechnika Wrocław

1982-06-20

16

k

Roggeveen, Pieter

2102

2102

Kennemer Combinatie

1986-03-04

17

I++

Szumiński, Marek

2094

2094

KS LECH-WSUS Poznań

1961-08-29

18

m

Sikorska, Agata

2091

2091

KS LECH-WSUS Poznań

1988-11-13

19

m

Magnucka, Milena

2070

2070

OTSz Ostrów Wielkopolski

1985-01-12

20

I

Adamek, Przemyslaw

2062

2062

KS Pocztowiec Poznań

1994-03-29

21

I+

Nawrocki, Przemysław

2040

2040

TTSz Tęcza Turek

1987-06-08

22

I

Duszczak, Dariusz

2035

2035

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

1960-07-15

23

I

Stachowiak, Slawomir

2027

2027

Raszyn Poznań

1960-07-07

24

I

Dźwikowski, Adam

2017

2017

Poznań

1968-04-22

25

I++

Kozłowski, Tomasz

2007

2007

LKS Piast Śrem

1986-05-29

26

k

Miedziński, Kuba

 

2200

KS Pocztowiec Poznań

1956-07-30

Więcej…
 
Kronika MFS w Poznaniu 1983-2008 PDF Drukuj Email
wtorek, 04 sierpnia 2009 11:33

Poznań, 19 – 27.07.2008 r.

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych

161 zawodników z Francji, Niemiec, Ukrainy i Polski w 5 grupach turniejowych.

Wszystkie turnieje rozgrywane na dystansie 9 rund.

 

Organizacja: Barbara Ryszkiewicz, Janusz Woda, Jacek Handke, Małgorzata Napierała, Marian Kossowski.

Komisja Sędziowska: Janusz Woda (sędzia główny), Waldemar Kopydłowski, Barbara Ryszkiewicz, Magdalena Judek, Leon Miklosik, Kamila Dembecka-Sobierajewicz,

Transmisja internetowa: Piotr Janik

 

Open A

1

GM

2508

Malaniuk, Vladimir P

Ukraina

6.5

2

GM

2506

Shishkin, Vadim

Ukraina, Kijów

6.0

3

GM

2546

Cyborowski, Lukasz

AZS UMCS Lublin

6.0

4

k

2311

Sieciechowicz, Marcin

UMKS Na Pięterku Poznań

6.0

5

IM

2469

Urban, Klaudiusz

Pocztowiec Poznań

5.5

6

FM

2416

Chojnacki, Krzysztof

Pocztowiec Poznań

5.5

7

IM

2474

Szeląg, Marcin

Pocztowiec Poznań

5.5

8

k++

2344

Maciejczak, Jakub

UKS Polan Poznań

5.5

9

I++

2157

Ścibior, Adam

UMKS Na Pięterku Poznań

5.5

10

GM

2396

Schmidt, Wlodzimierz

Pocztowiec Poznań

5.0

11

FM

2363

Przybylski, Wojciech

Pocztowiec Poznań

5.0

12

m

2326

Kaszowski, Dariusz

Lech-WSUS Poznań

5.0

13

I+

2095

Banach, Wieslaw

Chrobry Gniezno

5.0

14

I

2104

Graca, Robert

Francja

4.5

15

I

2001

Duszczak, Dariusz

UMKS Wieża Kórnicka

4.5

16

I++

2162

Płończak, Dominik

UMKS Wieża Kórnicka

4.0

17

k

2220

Więcław, Michał

Lech-WSUS Poznań

4.0

18

I

2000

Wojtkowski, Paweł

Piast Śrem

4.0

19

I+

2050

Zdanowicz, Piotr

LKS Szach-Sokis Sulechów

4.0

20

I++

2083

Efinowicz, Michał

Pogoń Olesnica

3.5

21

I+

2062

Szumiński, Marek

Lech-WSUS Poznań

3.5

22

k

2147

Graf, Pawel

Orkan Ostrzeszów

3.5

23

I+

2059

Zdanowicz, Łukasz

LKS Szach-Sokis Sulechów

3.5

24

I

2037

Jędruszek, Krzysztof

UKS Szach Gryfice

3.0

25

I

2059

Stachowiak, Slawomir

Raszyn Poznań

2.0

26

I

2040

Jaśkowski, Tadeusz

Warszawa

1.0

 

Najlepszy z szachistów naszego województwa 16-letni junior Marcin Sieciechowicz wywalczył tytuł mistrza Wielkopolski seniorów na rok 2008, wyprzedzając w tej klasyfikacji Klaudiusza Urbana i Krzysztofa Chojnackiego.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Kronika MFS w Poznaniu 1983-2008 259 Kb08/04/09 11:40
Więcej…
 
Seans gry jednoczesnej PDF Drukuj Email
wtorek, 04 sierpnia 2009 11:26

W dniu 25 lipca 2009 r. uczestnicy turniejów juniorskich mieli okazję uczestniczyć w symultanie z użyciem zegarów, którą rozegrał prezes Janusz Woda.

Seans był potraktowany jako ostry trening, tempo gry wynosiło po 60 minut na partię, symultanista zgodził się na  dochodzenie nowych partnerów oraz ponowne rozegranie partii przez tych, którzy swoją pierwszą zbyt wcześnie zakończyli.

Wynik ogólny seansu:

11 : 3 (+10;  =2;  -2)

Młodzież grała zbyt szybko, na ogół poniżej pół godziny, co nie sprzyjało wykorzystaniu wszystkich szans. Uważniejsze okazały się dziewczęta, uzyskując lepszy rezultat od kolegów, tj. 2,5 pkt. z 6 rozegranych partii.  Najciekawszą była partia zwycięzcy turnieju CD 16 Pietrowskiego, zakończona remisem po bardzo ciekawym, emocjonującym przebiegu.


Partie z symultanistą wygrały:

- Zuzanna Zięta (UKS Wieża Kórnicka),

- Sara Robaszkiewicz (UKS Goniec Kostrzyn).


Remisy wywalczyli:

- Stanisław Pietrowski (UKS Wieża Kórnicka),

- Zuzanna Zięta (UKS Wieża Kórnicka).


Sędzia symultany

Leon Miklosik

 
XVII cykl GRAND PRIX w grze błyskawicznej w 2009r. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lipca 2009 17:00



Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
XVI GP 2008 po 24 turniejach.pdf 62 Kb07/28/09 19:46
 
III POZNAŃSKA LIGA LICEÓW w SZACHACH PDF Drukuj Email
środa, 22 kwietnia 2009 19:22

3. turniej, 22.04.2009 r.

W dniu 22 kwietnia 2009 r. rozegrany został w siedzibie Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu 3. turniej rozgrywek III Poznańskiej Ligi Liceów w Szachach. Wystartowało w nim niestety tylko 6 drużyn, gdyż outsiderom z 9 LO i Pobiedzisk nie starczyło sportowego zacięcia, by do końca walczyć o lepsze lokaty w łącznej klasyfikacji. Ostatni turniej Ligi zakończył się niespodziewanym, ale zasłużonym zwycięstwem Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, które wyprzedziło osłabiony brakiem dziewczyny na IV szachownicy zespół 8 LO oraz drużynę 3 LO. Te trzy zespoły, stanowiły zresztą czołówkę we wszystkich rozegranych turniejach III PLL, pozostałe dość wyraźnie odstawały, gdyż mają w swych składach jedynie pojedynczych przedstawicieli czołówki wielkopolskich juniorów lub złożone są wyłącznie z miłośników królewskiej gry.
Wszystkie turnieje III Poznańskiej Ligi Liceów prowadzili arbitrzy z KSz Lech-WSUS Janusz Woda (Sędzia główny) i Leon Miklosik.

Wyniki drużynowe:


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
wyniki-22.04.2009.pdf 64 Kb07/28/09 22:04
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia313233343536następnaostatnia »

Strona 36 z 36