Aktualności
Poznańskie Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2010 PDF Drukuj Email
czwartek, 14 stycznia 2010 13:27

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2010 Na turnieju szachowym Poznańskich Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej (mistrzostwa Poznania SP) w dniu 9 stycznia br. drużyna Szkoły 87 (Poznań-Antoninek) zajęła trzecie miejsce. Dzieci swoją pracę wykonały bardzo dobrze (przegrały jedynie z mistrzami, drużyną Szkoły Polsko-Angielskiej).
Grali: Michał Łyduch (kapitan), Marcin Wilk, Jan Solarski (zawodnik KS LECH-WSUS, wychowanek Agaty Sikorskiej), Kinga Begier.
Opiekunem dzieci był pan Michał Wilk. Dzieci otrzymały puchar, dyplom oraz indywidualnie: brązowe medale i pamiątkowe koszulki.


Leon Miklosik

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Wyniki IMS- runda 7.pdf 39 Kb01/14/10 13:35
 
Komunikat sędziowski nr 5/WLS/09 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 stycznia 2010 09:09

KOMUNIKAT SĘDZIOWSKI nr 5/WLS/09
II runda, 13 grudnia 2009 r.



Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
SKLADY v5.pdf 324 Kb01/28/10 09:18
III WLS - Kom. specjalny 1.pdf 64 Kb01/18/10 09:44
aneks do KS 5.pdf 127 Kb01/04/10 09:14
III WLS - KS 5.pdf 271 Kb01/04/10 09:13
 
IV POZNAŃSKA LIGA LICEÓW w Szachach 2009/2010 PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2009 12:59

IV POZNAŃSKA LIGA LICEÓW w Szachach 2009/2010

2. turniej, 15.12.2009 r.



Rozegrany 15 grudnia br., tradycyjnie w gmachu Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych,  2. turniej Ligi zgromadził tym razem na starcie tylko 5 drużyn, gdyż 8 LO przybyło mocno osłabione, w 2-osobowym składzie i zgodnie z przepisami obowiązującymi w turniejach drużynowych zostało po 1. rundzie wyłączone z gry. Turniej zakończył się ponownie zasłużonym zwycięstwem faworyta -  Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, które wygrało wszystkie 4 mecze.

Rozgrywki przeprowadzili tradycyjnie arbitrzy  Klubu Szachowego LECH-WSUS Janusz Woda (sędzia główny) i Tadeusz Zieliński.


Lista startowa

1. 2 LO Poznań

L.p.

Kat.

Nazwisko Imię

Rank

1

IV

Andrecki, Marian

1400

2

II

Pietrucha, Hubert

1800

3

IV

Babiarczuk, Wojciech

1400

4


Lekier, Elżbieta

1000


2. 8 LO Poznań


3. 6 LO Poznań

1

IV

Pawłowski, Rafał

1400

2

IV

Rohnka, Stanisław

1400

3

V

Flieger, Mateusz

1200

4


Płócieniak, Aneta

1000


4. 1 LO Poznań

1


Mocydlarz, Piotr

1000

2

V

Mikołajczak, Adam

1200

3

V

Tuzel, Szymon

1200

4


vacat



5. LO św. M. Magdaleny, Poznań

1

m

Sieciechowicz, Marcin

2386

2

II

Chojnacki

1849

3

II

Ratajczak, Jędrzej

1713

4


Nuc, Maria

1000

R1


Karpiński, Arkadiusz

1000


6. 3 LO Poznań

1

I

Wesołowski, Edgar

1949

2

IV

Kleinert, Mateusz

1400

3

III

Paluczek, Krzysztof

1600

4

II

Skibińska, Paulina

1600


Tabela turniejowa


Nr

Drużyna

1

2

3

4

5

6

pkt.

mecz.

pkt.

z gry

Lok.

1

2 LO Poznań

X

-

1

2,5

1

1

2

5,5

V

2

8 LO Poznań

-

X

-

-

-

-

drużyna wyłączona

z gry

3

6 LO Poznań

3

-

X

2

0

2

4

7

III

4

1 LO Poznań

1,5

-

2

X

1

2

2

6,5

IV

5

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3

-

4

3

X

3

8

13

I

6

3 LO Poznań

3

-

2

2

1

X

4

8

II


Klasyfikacja końcowa

M-ce

Drużyna

pkt.

mecz.

pkt. z

gry

1

LO św. M. Magdaleny, Poznań

8.0

13.0

2

3 LO Poznań

4.0

8.0

3

6 LO Poznań

4.0

7.0

4

1 LO Poznań

2.0

6.5

5

2 LO Poznań

2.0

5.5

Wyniki na szachownicach

I szachownica

1.

Sieciechowicz, Marcin

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Wesołowski, Edgar

3 LO Poznań

3 (4)

3.

Pawłowski, Rafał

6 LO Poznań

2 (4)

4.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

1 (1)

5.

Mocydlarz, Piotr

1 LO Poznań

1 (4)

II szachownica

1.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Mikołajczak, Adam

1 LO Poznań

po 2,5 (4)

Pietrucha, Hubert

2 LO Poznań

4.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

1 (1)

5.

Rohnka, Stanisław

6 LO Poznań

1 (4)

6.

Kleinert, Mateusz

3 LO Poznań

0 (4)

III szachownica

1.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Tuzel, Szymon

1 LO Poznań

3 (4)

3.

Flieger, Mateusz

6 LO Poznań

2 (4)

4.

Babiarczuk, Wojciech

2 LO Poznań

po 1 (4)

Paluczek, Krzysztof

3 LO Poznań

6.

Karpiński, Arkadiusz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

0 (1)

IV szachownica

1.

Skibińska, Paulina

3 LO Poznań

4 (4)

2.

Lekier, Elżbieta

2 LO Poznań


po 2 (4)

Nuc, Maria

LO św. M. Magdaleny, Poznań

Płócieniak, Aneta

6 LO Poznań


Klasyfikacje po 2 turniejach

Kolejność drużyn

Lok.

Liceum

I T.

II T.

suma pkt.

w cyklu

1

LO sw. M. Magdaleny, Poznań

10

10

20

2

3 LO Poznań

7

8

15

3

1 LO Poznań

6

6

12

6 LO Poznań

5

7

12

5

2 LO Poznań

4

5

9

6

8 LO Poznań

8

-

8


Klasyfikacje na szachownicach

I szachownica

Lok.

Zawodnik (-czka)

Liceum

I T.

II T.

suma pkt.

1.

Sieciechowicz, Marcin

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4,5 (5)

3 (3)

7,5 (8)

2.

Wesołowski, Edgar

3 LO Poznań

4,5 (5)

3 (4)

7,5 (9)

3.

Pawłowski, Rafał

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

4.

Ścibior, Adam

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

1 (1)

1 (1)

6.

Mocydlarz, Piotr

1 LO Poznań

-

1 (4)

1 (4)

7.

Andrecki, Marian

2 LO Poznań

1 (5)

-

1 (5)

8.

Pękala, Łukasz

1 LO Poznań

0 (5)

-

0 (5)

II szachownica

1.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4,5 (5)

3 (3)

7,5 (8)

2.

Mikołajczak, Adam

1 LO Poznań

4 (5)

2,5 (4)

6,5 (9)

3.

Pietrucha, Hubert

2 LO Poznań

1 (5)

2,5 (4)

3,5 (9)

4.

Błądek, Iwo

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Szymczak, Michał

3 LO Poznań

2,5 (5)

-

2,5 (5)

6.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

1 (1)

1 (1)

7.

Rohnka, Stanisław

6 LO Poznań

0 (5)

1 (4)

1 (9)

8.

Kleinert, Mateusz

3 LO Poznań

-

0 (4)

0 (4)

III szachownica

1.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4 (5)

3 (3)

7 (8)

2.

Winiarczyk, Piotr

8 LO Poznań

5 (5)

-

5 (5)

3.

Tuzel, Szymon

1 LO Poznań

1,5 (5)

3 (4)

4,5 (9)

4.

Flieger, Mateusz

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

5.

Paluczek, Krzysztof

3 LO Poznań

2,5 (5)

1 (4)

3,5 (9)

6.

Babiarczuk, Wojciech

2 LO Poznań

0 (5)

1 (4)

1 (9)

7.

Karpiński, Arkadiusz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

0 (1)

0 (1)

IV szachownica

1.

Skibińska, Paulina

3 LO Poznań

4 (5)

4 (4)

8 (9)

2.

Wyczawska, Agata

1 LO Poznań

5 (5)

-

5 (5)

3.

Płócieniak, Aneta

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

4.

Warchoł, Emilia

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Lekier, Elżbieta

2 LO Poznań

1 (5)

2 (4)

3 (9)

6.

Nuc, Maria

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

2 (4)

2 (4)

7.

Heliasz, Marta

LO św. M. Magdaleny, Poznań

0 (5)

-

0 (5)

Janusz Woda, IA

Sędzia Główny

 
Szachiści Politechniki Poznańskiej Akademickimi Mistrzami Polski! PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2009 11:36

Obrona tytułu!

Akademickie Mistrzostwa Polski odbyły sie na terenie Politechniki Poznańskiej w dniach 4-6 grudnia, wystartowało w nich prawie 360 zawodników z 51 uczelni, najpierw odbyły sie turnieje indywidualne, zarówno kobiet jak i mężczyzn, do których Politechnika wystawiła ponad 20 osób, po czym odbył się turniej drużynowy gdzie wystąpiliśmy w składzie:

Jacek Tomczak
Marcin Szeląg
Krzychu Chojnacki
Rafal Lubczynski
Jacek Tomczak
wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
Marcin Szeląg
 wydział Informatyki i Zarządzania
Krzychu Chojnacki
wydział Informatyki i Zarządzania
Rafał Lubczyński
wydział elektryczny
Jakub Maciejczak
Agata Sikorska
Piotr Karczmarek - kapitan drużyny

Jakub Maciejczak
wydział elektryczny
Agata Sikorska
wydział elektryczny
Piotr Karczmarek - kapitan drużyny
wydział Informatyki i Zarządzania
Wioletta Sobierska
wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska



Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć z tej imprezy


Po pierwszym dniu zawodów indywidualnych, reprezentacja gospodarzy już objęła prowadzenie, świetnie spisywał się Jacek Tomczak, który zgromadził komplet punktów, tuż za nim plasował się Rafał Lubczyński który zremisował jedną partie resztę wygrywając, Krzychu Chojnacki zdobył 5 pkt. z 6 partii, Jakub Maciejczak 4.5 z 6 partii, oraz Marcin Szeląg i Piotr Kaczmarek zdobyli po 4 pkt., kobiety również spisywały się bardzo dobrze Wioletta Sobierska zdobyła 4.5 a Agata Sikorska 3.5 co pozwoliło wyjść Politechnice na 1 miejsce.
W sobotę rano fenomenalnie spisała się Wioletta dzięki czemu udało jej się sprawić sporą niespodziankę zdobywając 4 (!) miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 wśród uczelni technicznych! 4 miejsce wśród uczelni technicznych zajęła Agata Sikorska!
Wśród mężczyzn bardzo dobrze zagrał Marcin Szeląg, wygrał wszystkie sobotnie partie co pozwoliło mu awansować na 6 miejsce wśród uczelni technicznych. Niestety 2 partie przegrał Jacek Tomczak przez co spadł na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 wśród uczelni technicznych.
W czołówce był również Rafał Lubczyński który zajął 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, reszcie drużyny poszło trochę gorzej, ale nie przeszkodziło to Polibudzie w utrzymaniu 1 miejsca. wyniki:
Turniej kobiet: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_3364/
Turniej mężczyzn: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_3363/


Więcej…
 
Komunikat sędziowski nr 4/WLS/09 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 listopada 2009 11:05

III Wielkopolska Liga Szachowa 2009/2010

KOMUNIKAT SĘDZIOWSKI nr 4/WLS/09


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
III Wielkopolska Liga Szachowa - Komunikat Sędziowski nr4.pdf 277 Kb11/30/09 13:20
 
IV Poznańska Liga Liceów w Szachach PDF Drukuj Email
czwartek, 05 listopada 2009 19:41

W dniu 27 października 2009r. rozegrany został, tradycyjnie już w siedzibie od wielu lat życzliwej szachom i szachistom Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, I turniej IV Poznańskiej Ligi Liceów, w którym wystartowało niestety tylko 6 drużyn. Mimo wcześniejszego zgłoszenia nie przybyła na rozgrywki drużyna 25 LO, inne szkoły licealne zawiodły – trudno zrozumieć z jakich względów, gdyż młodzieży grającej w nich w szachy z pewnością nie brak, o czym świadczą liczne turnieje o charakterze indywidualnym. Widocznie „przespały” w nich sprawę sekretariaty i dyrekcje, uznając po otrzymaniu komunikatu organizacyjnego, że nie jest to impreza dla ich uczniów !?

Inaugurujący tegoroczne rozgrywki turniej zakończył się zasłużonym zwycięstwem jednego z faworytów - Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, które wyprzedziło mające w swych składach także silnych szachistów zespoły VIII LO (zwycięzca 2. i 3. edycji Ligi) oraz III LO. Te trzy zespoły, należały zresztą do czołówki poznańskich liceów także w poprzednich edycjach PLL, pozostałym nie jest łatwo nawiązać z nimi równorzędną walkę na 4 szachownicach, gdyż mają w swych składach jedynie pojedynczych przedstawicieli czołówki wielkopolskich juniorów lub złożone są wyłącznie z miłośników królewskiej gry. Ważne jednak, że chcą uczestniczyć w Lidze i dzielnie walczą o każdy punkt.

Rozgrywki Poznańskiej Ligi Liceów prowadzą tradycyjnie arbitrzy z Klubu Szachowego LECH-WSUS Janusz Woda (sędzia główny) i Leon Miklosik.


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
IV PLL - turniej 1.pdf 52 Kb11/06/09 19:49
 


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
XI Rodzinny Turniej Szachowy 2011.doc 122 Kb05/04/11 16:01
8. turniej GP Raszyn.doc 88 Kb04/17/11 17:56
Grand Prix Rataj 2011.doc 52 Kb03/17/11 16:00
Memoriał F. Dziedzica w Trzciance.doc 56 Kb03/17/11 12:33
Lechici w ligach woj. 2.pdf 387 Kb02/07/11 08:50
18 GP - klas. końcowa.pdf 518 Kb12/16/10 08:43
II MPS - Toruń 27.11.2010.pdf 196 Kb11/29/10 08:53
Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski 19.XI.2010.doc 47 Kb11/22/10 08:51
Orbita 2010 - Juniorzy.doc 115 Kb11/22/10 08:50
17 Memoriał.doc 155 Kb11/22/10 08:49
Raszyn GP - 19 IX 2010.pdf 147 Kb09/20/10 07:35
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.pdf 178 Kb09/10/10 08:04
III TSz w Sękowie.pdf 276 Kb09/10/10 07:48
40 MTSz Gniezno 2010.pdf 661 Kb05/10/10 07:22
7 Turniej GP RASZYN.pdf 147 Kb03/18/10 09:22
III WLS - KS 6.pdf 267 Kb01/25/10 00:11
VI Gwiazdkowy Turniej Weteranow 20.12.09.pdf 78 Kb12/28/09 13:15
17 GP - wyniki koncowe.pdf 337 Kb12/28/09 13:05
Wiktoria 14.11.2009 - wyniki.pdf 33 Kb11/16/09 12:53
Wyniki XVI Memorial 2009.pdf 65 Kb11/02/09 09:42
Wyniki GP Raszyn 25.10.09.pdf 40 Kb10/26/09 11:38
Raszyn 20.09.2009.pdf 22 Kb09/20/09 23:07
Turniej Solidarności 30.08.2009.pdf 22 Kb09/03/09 22:55
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia313233343536następnaostatnia »

Strona 35 z 36