Aktualności
Komunikat sędziowski nr 5/WLS/09 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 stycznia 2010 09:09

KOMUNIKAT SĘDZIOWSKI nr 5/WLS/09
II runda, 13 grudnia 2009 r.



Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
SKLADY v5.pdf 324 Kb28.01.2010 09:18
III WLS - Kom. specjalny 1.pdf 64 Kb18.01.2010 09:44
aneks do KS 5.pdf 127 Kb04.01.2010 09:14
III WLS - KS 5.pdf 271 Kb04.01.2010 09:13
 
IV POZNAŃSKA LIGA LICEÓW w Szachach 2009/2010 PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2009 12:59

IV POZNAŃSKA LIGA LICEÓW w Szachach 2009/2010

2. turniej, 15.12.2009 r.



Rozegrany 15 grudnia br., tradycyjnie w gmachu Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych,  2. turniej Ligi zgromadził tym razem na starcie tylko 5 drużyn, gdyż 8 LO przybyło mocno osłabione, w 2-osobowym składzie i zgodnie z przepisami obowiązującymi w turniejach drużynowych zostało po 1. rundzie wyłączone z gry. Turniej zakończył się ponownie zasłużonym zwycięstwem faworyta -  Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, które wygrało wszystkie 4 mecze.

Rozgrywki przeprowadzili tradycyjnie arbitrzy  Klubu Szachowego LECH-WSUS Janusz Woda (sędzia główny) i Tadeusz Zieliński.


Lista startowa

1. 2 LO Poznań

L.p.

Kat.

Nazwisko Imię

Rank

1

IV

Andrecki, Marian

1400

2

II

Pietrucha, Hubert

1800

3

IV

Babiarczuk, Wojciech

1400

4


Lekier, Elżbieta

1000


2. 8 LO Poznań


3. 6 LO Poznań

1

IV

Pawłowski, Rafał

1400

2

IV

Rohnka, Stanisław

1400

3

V

Flieger, Mateusz

1200

4


Płócieniak, Aneta

1000


4. 1 LO Poznań

1


Mocydlarz, Piotr

1000

2

V

Mikołajczak, Adam

1200

3

V

Tuzel, Szymon

1200

4


vacat



5. LO św. M. Magdaleny, Poznań

1

m

Sieciechowicz, Marcin

2386

2

II

Chojnacki

1849

3

II

Ratajczak, Jędrzej

1713

4


Nuc, Maria

1000

R1


Karpiński, Arkadiusz

1000


6. 3 LO Poznań

1

I

Wesołowski, Edgar

1949

2

IV

Kleinert, Mateusz

1400

3

III

Paluczek, Krzysztof

1600

4

II

Skibińska, Paulina

1600


Tabela turniejowa


Nr

Drużyna

1

2

3

4

5

6

pkt.

mecz.

pkt.

z gry

Lok.

1

2 LO Poznań

X

-

1

2,5

1

1

2

5,5

V

2

8 LO Poznań

-

X

-

-

-

-

drużyna wyłączona

z gry

3

6 LO Poznań

3

-

X

2

0

2

4

7

III

4

1 LO Poznań

1,5

-

2

X

1

2

2

6,5

IV

5

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3

-

4

3

X

3

8

13

I

6

3 LO Poznań

3

-

2

2

1

X

4

8

II


Klasyfikacja końcowa

M-ce

Drużyna

pkt.

mecz.

pkt. z

gry

1

LO św. M. Magdaleny, Poznań

8.0

13.0

2

3 LO Poznań

4.0

8.0

3

6 LO Poznań

4.0

7.0

4

1 LO Poznań

2.0

6.5

5

2 LO Poznań

2.0

5.5

Wyniki na szachownicach

I szachownica

1.

Sieciechowicz, Marcin

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Wesołowski, Edgar

3 LO Poznań

3 (4)

3.

Pawłowski, Rafał

6 LO Poznań

2 (4)

4.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

1 (1)

5.

Mocydlarz, Piotr

1 LO Poznań

1 (4)

II szachownica

1.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Mikołajczak, Adam

1 LO Poznań

po 2,5 (4)

Pietrucha, Hubert

2 LO Poznań

4.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

1 (1)

5.

Rohnka, Stanisław

6 LO Poznań

1 (4)

6.

Kleinert, Mateusz

3 LO Poznań

0 (4)

III szachownica

1.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Tuzel, Szymon

1 LO Poznań

3 (4)

3.

Flieger, Mateusz

6 LO Poznań

2 (4)

4.

Babiarczuk, Wojciech

2 LO Poznań

po 1 (4)

Paluczek, Krzysztof

3 LO Poznań

6.

Karpiński, Arkadiusz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

0 (1)

IV szachownica

1.

Skibińska, Paulina

3 LO Poznań

4 (4)

2.

Lekier, Elżbieta

2 LO Poznań


po 2 (4)

Nuc, Maria

LO św. M. Magdaleny, Poznań

Płócieniak, Aneta

6 LO Poznań


Klasyfikacje po 2 turniejach

Kolejność drużyn

Lok.

Liceum

I T.

II T.

suma pkt.

w cyklu

1

LO sw. M. Magdaleny, Poznań

10

10

20

2

3 LO Poznań

7

8

15

3

1 LO Poznań

6

6

12

6 LO Poznań

5

7

12

5

2 LO Poznań

4

5

9

6

8 LO Poznań

8

-

8


Klasyfikacje na szachownicach

I szachownica

Lok.

Zawodnik (-czka)

Liceum

I T.

II T.

suma pkt.

1.

Sieciechowicz, Marcin

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4,5 (5)

3 (3)

7,5 (8)

2.

Wesołowski, Edgar

3 LO Poznań

4,5 (5)

3 (4)

7,5 (9)

3.

Pawłowski, Rafał

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

4.

Ścibior, Adam

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

1 (1)

1 (1)

6.

Mocydlarz, Piotr

1 LO Poznań

-

1 (4)

1 (4)

7.

Andrecki, Marian

2 LO Poznań

1 (5)

-

1 (5)

8.

Pękala, Łukasz

1 LO Poznań

0 (5)

-

0 (5)

II szachownica

1.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4,5 (5)

3 (3)

7,5 (8)

2.

Mikołajczak, Adam

1 LO Poznań

4 (5)

2,5 (4)

6,5 (9)

3.

Pietrucha, Hubert

2 LO Poznań

1 (5)

2,5 (4)

3,5 (9)

4.

Błądek, Iwo

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Szymczak, Michał

3 LO Poznań

2,5 (5)

-

2,5 (5)

6.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

1 (1)

1 (1)

7.

Rohnka, Stanisław

6 LO Poznań

0 (5)

1 (4)

1 (9)

8.

Kleinert, Mateusz

3 LO Poznań

-

0 (4)

0 (4)

III szachownica

1.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4 (5)

3 (3)

7 (8)

2.

Winiarczyk, Piotr

8 LO Poznań

5 (5)

-

5 (5)

3.

Tuzel, Szymon

1 LO Poznań

1,5 (5)

3 (4)

4,5 (9)

4.

Flieger, Mateusz

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

5.

Paluczek, Krzysztof

3 LO Poznań

2,5 (5)

1 (4)

3,5 (9)

6.

Babiarczuk, Wojciech

2 LO Poznań

0 (5)

1 (4)

1 (9)

7.

Karpiński, Arkadiusz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

0 (1)

0 (1)

IV szachownica

1.

Skibińska, Paulina

3 LO Poznań

4 (5)

4 (4)

8 (9)

2.

Wyczawska, Agata

1 LO Poznań

5 (5)

-

5 (5)

3.

Płócieniak, Aneta

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

4.

Warchoł, Emilia

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Lekier, Elżbieta

2 LO Poznań

1 (5)

2 (4)

3 (9)

6.

Nuc, Maria

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

2 (4)

2 (4)

7.

Heliasz, Marta

LO św. M. Magdaleny, Poznań

0 (5)

-

0 (5)

Janusz Woda, IA

Sędzia Główny

 
Szachiści Politechniki Poznańskiej Akademickimi Mistrzami Polski! PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2009 11:36

Obrona tytułu!

Akademickie Mistrzostwa Polski odbyły sie na terenie Politechniki Poznańskiej w dniach 4-6 grudnia, wystartowało w nich prawie 360 zawodników z 51 uczelni, najpierw odbyły sie turnieje indywidualne, zarówno kobiet jak i mężczyzn, do których Politechnika wystawiła ponad 20 osób, po czym odbył się turniej drużynowy gdzie wystąpiliśmy w składzie:

Jacek Tomczak
Marcin Szeląg
Krzychu Chojnacki
Rafal Lubczynski
Jacek Tomczak
wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
Marcin Szeląg
 wydział Informatyki i Zarządzania
Krzychu Chojnacki
wydział Informatyki i Zarządzania
Rafał Lubczyński
wydział elektryczny
Jakub Maciejczak
Agata Sikorska
Piotr Karczmarek - kapitan drużyny

Jakub Maciejczak
wydział elektryczny
Agata Sikorska
wydział elektryczny
Piotr Karczmarek - kapitan drużyny
wydział Informatyki i Zarządzania
Wioletta Sobierska
wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska



Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć z tej imprezy


Po pierwszym dniu zawodów indywidualnych, reprezentacja gospodarzy już objęła prowadzenie, świetnie spisywał się Jacek Tomczak, który zgromadził komplet punktów, tuż za nim plasował się Rafał Lubczyński który zremisował jedną partie resztę wygrywając, Krzychu Chojnacki zdobył 5 pkt. z 6 partii, Jakub Maciejczak 4.5 z 6 partii, oraz Marcin Szeląg i Piotr Kaczmarek zdobyli po 4 pkt., kobiety również spisywały się bardzo dobrze Wioletta Sobierska zdobyła 4.5 a Agata Sikorska 3.5 co pozwoliło wyjść Politechnice na 1 miejsce.
W sobotę rano fenomenalnie spisała się Wioletta dzięki czemu udało jej się sprawić sporą niespodziankę zdobywając 4 (!) miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 wśród uczelni technicznych! 4 miejsce wśród uczelni technicznych zajęła Agata Sikorska!
Wśród mężczyzn bardzo dobrze zagrał Marcin Szeląg, wygrał wszystkie sobotnie partie co pozwoliło mu awansować na 6 miejsce wśród uczelni technicznych. Niestety 2 partie przegrał Jacek Tomczak przez co spadł na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 wśród uczelni technicznych.
W czołówce był również Rafał Lubczyński który zajął 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, reszcie drużyny poszło trochę gorzej, ale nie przeszkodziło to Polibudzie w utrzymaniu 1 miejsca. wyniki:
Turniej kobiet: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_3364/
Turniej mężczyzn: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_3363/


Więcej…
 
Komunikat sędziowski nr 4/WLS/09 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 listopada 2009 11:05

III Wielkopolska Liga Szachowa 2009/2010

KOMUNIKAT SĘDZIOWSKI nr 4/WLS/09


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
III Wielkopolska Liga Szachowa - Komunikat Sędziowski nr4.pdf 277 Kb30.11.2009 13:20
 
IV Poznańska Liga Liceów w Szachach PDF Drukuj Email
czwartek, 05 listopada 2009 19:41

W dniu 27 października 2009r. rozegrany został, tradycyjnie już w siedzibie od wielu lat życzliwej szachom i szachistom Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, I turniej IV Poznańskiej Ligi Liceów, w którym wystartowało niestety tylko 6 drużyn. Mimo wcześniejszego zgłoszenia nie przybyła na rozgrywki drużyna 25 LO, inne szkoły licealne zawiodły – trudno zrozumieć z jakich względów, gdyż młodzieży grającej w nich w szachy z pewnością nie brak, o czym świadczą liczne turnieje o charakterze indywidualnym. Widocznie „przespały” w nich sprawę sekretariaty i dyrekcje, uznając po otrzymaniu komunikatu organizacyjnego, że nie jest to impreza dla ich uczniów !?

Inaugurujący tegoroczne rozgrywki turniej zakończył się zasłużonym zwycięstwem jednego z faworytów - Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, które wyprzedziło mające w swych składach także silnych szachistów zespoły VIII LO (zwycięzca 2. i 3. edycji Ligi) oraz III LO. Te trzy zespoły, należały zresztą do czołówki poznańskich liceów także w poprzednich edycjach PLL, pozostałym nie jest łatwo nawiązać z nimi równorzędną walkę na 4 szachownicach, gdyż mają w swych składach jedynie pojedynczych przedstawicieli czołówki wielkopolskich juniorów lub złożone są wyłącznie z miłośników królewskiej gry. Ważne jednak, że chcą uczestniczyć w Lidze i dzielnie walczą o każdy punkt.

Rozgrywki Poznańskiej Ligi Liceów prowadzą tradycyjnie arbitrzy z Klubu Szachowego LECH-WSUS Janusz Woda (sędzia główny) i Leon Miklosik.


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
IV PLL - turniej 1.pdf 52 Kb06.11.2009 19:49
 


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
XI Rodzinny Turniej Szachowy 2011.doc 122 Kb04.05.2011 16:01
8. turniej GP Raszyn.doc 88 Kb17.04.2011 17:56
Grand Prix Rataj 2011.doc 52 Kb17.03.2011 16:00
Memoriał F. Dziedzica w Trzciance.doc 56 Kb17.03.2011 12:33
Lechici w ligach woj. 2.pdf 387 Kb07.02.2011 08:50
18 GP - klas. końcowa.pdf 518 Kb16.12.2010 08:43
II MPS - Toruń 27.11.2010.pdf 196 Kb29.11.2010 08:53
Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski 19.XI.2010.doc 47 Kb22.11.2010 08:51
Orbita 2010 - Juniorzy.doc 115 Kb22.11.2010 08:50
17 Memoriał.doc 155 Kb22.11.2010 08:49
Raszyn GP - 19 IX 2010.pdf 147 Kb20.09.2010 07:35
OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.pdf 178 Kb10.09.2010 08:04
III TSz w Sękowie.pdf 276 Kb10.09.2010 07:48
40 MTSz Gniezno 2010.pdf 661 Kb10.05.2010 07:22
7 Turniej GP RASZYN.pdf 147 Kb18.03.2010 09:22
III WLS - KS 6.pdf 267 Kb25.01.2010 00:11
VI Gwiazdkowy Turniej Weteranow 20.12.09.pdf 78 Kb28.12.2009 13:15
17 GP - wyniki koncowe.pdf 337 Kb28.12.2009 13:05
Wiktoria 14.11.2009 - wyniki.pdf 33 Kb16.11.2009 12:53
Wyniki XVI Memorial 2009.pdf 65 Kb02.11.2009 09:42
Wyniki GP Raszyn 25.10.09.pdf 40 Kb26.10.2009 11:38
Raszyn 20.09.2009.pdf 22 Kb20.09.2009 23:07
Turniej Solidarności 30.08.2009.pdf 22 Kb03.09.2009 22:55
 
Wyniki XVIII MFSz ‘2009 PDF Drukuj Email
wtorek, 04 sierpnia 2009 11:52

Open A

W turnieju uczestniczyło 26 zawodników, w tym z rankingiem FIDE: 25;  ilość kobiet: 2

Lista startowa zawodników

Nr

Kat.

Nazwisko Imię

Elo

Rank.

Klub

Data ur.

1

GM

Shishkin, Vadim

2507

2507

Kijów

1969-03-04

2

GM

Grabarczyk, Miroslaw

2480

2480

ASSz Miedź Legnica

1971-01-03

3

IM

Szeląg, Marcin

2466

2466

KS Pocztowiec Poznań

1981-07-07

4

IM

Tomczak, Jacek

2447

2447

KS Pocztowiec Poznań

1990-03-05

5

IM

Chojnacki, Krzysztof

2404

2404

KS Pocztowiec Poznań

1983-08-16

6

GM

Schmidt, Wlodzimierz

2399

2399

KS Pocztowiec Poznań

1943-04-10

7

m

Sieciechowicz, Marcin

2390

2390

UMKS Na Pięterku Poznań

1992-03-27

8

FM

Przybylski, Wojciech

2328

2328

KS Pocztowiec Poznań

1985-01-11

9

FM

Maciejewski, Mirosław

2296

2296

Konin

1961-03-12

10

k

Maćkowiak, Marek

2233

2233

MUKS-W Komandoria Poznań

1958-06-03

11

k

Bernat, Marcin

2211

2211

KS LECH-WSUS Poznań

1953-10-03

12

k

Sroczyński, Maciej

2202

2202

KTS-W Kalisz

1984-05-03

13

k

Ścibior, Adam

2179

2179

UMKS Na Pięterku Poznań

1992-02-01

14

I++

Płończak, Dominik

2161

2161

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

1991-07-14

15

k

Lercel, Michał

2139

2139

KS AZS Politechnika Wrocław

1982-06-20

16

k

Roggeveen, Pieter

2102

2102

Kennemer Combinatie

1986-03-04

17

I++

Szumiński, Marek

2094

2094

KS LECH-WSUS Poznań

1961-08-29

18

m

Sikorska, Agata

2091

2091

KS LECH-WSUS Poznań

1988-11-13

19

m

Magnucka, Milena

2070

2070

OTSz Ostrów Wielkopolski

1985-01-12

20

I

Adamek, Przemyslaw

2062

2062

KS Pocztowiec Poznań

1994-03-29

21

I+

Nawrocki, Przemysław

2040

2040

TTSz Tęcza Turek

1987-06-08

22

I

Duszczak, Dariusz

2035

2035

MUKS Wieża Kórnicka Kórnik

1960-07-15

23

I

Stachowiak, Slawomir

2027

2027

Raszyn Poznań

1960-07-07

24

I

Dźwikowski, Adam

2017

2017

Poznań

1968-04-22

25

I++

Kozłowski, Tomasz

2007

2007

LKS Piast Śrem

1986-05-29

26

k

Miedziński, Kuba

 

2200

KS Pocztowiec Poznań

1956-07-30

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia3132333435następnaostatnia »

Strona 34 z 35