Aktualności
Komunikat sędziowski nr 7/WLS/09 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 15 lutego 2010 09:17

III Wielkopolska Liga Szachowa 2009/2010

KOMUNIKAT SĘDZIOWSKI nr 7/WLS/09

VI runda, 14 lutego 2010 r.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
III WLS - KS 7.pdf 281 Kb15.02.2010 09:19
 
IV WLS 2009/2010 - Tabela i terminarz grupy A PDF Drukuj Email
czwartek, 28 stycznia 2010 09:09

IV Wielkopolska Liga Szachowa 2009/2010

TABELA grupy A (strefa centralno-zachodnia)


Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
IV Liga, grupa A.pdf 215 Kb30.03.2010 08:45
 
Komunikat sędziowski nr 6/WLS/09 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 stycznia 2010 00:06

KOMUNIKAT SĘDZIOWSKI nr 6/WLS/09

IV runda, 17 stycznia 2010 r.

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
III WLS - KS 6.pdf 267 Kb25.01.2010 00:09
 
Poznańskie Drużynowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2010 PDF Drukuj Email
czwartek, 14 stycznia 2010 13:27

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2010 Na turnieju szachowym Poznańskich Drużynowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej (mistrzostwa Poznania SP) w dniu 9 stycznia br. drużyna Szkoły 87 (Poznań-Antoninek) zajęła trzecie miejsce. Dzieci swoją pracę wykonały bardzo dobrze (przegrały jedynie z mistrzami, drużyną Szkoły Polsko-Angielskiej).
Grali: Michał Łyduch (kapitan), Marcin Wilk, Jan Solarski (zawodnik KS LECH-WSUS, wychowanek Agaty Sikorskiej), Kinga Begier.
Opiekunem dzieci był pan Michał Wilk. Dzieci otrzymały puchar, dyplom oraz indywidualnie: brązowe medale i pamiątkowe koszulki.


Leon Miklosik

Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
Wyniki IMS- runda 7.pdf 39 Kb14.01.2010 13:35
 
Komunikat sędziowski nr 5/WLS/09 PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 stycznia 2010 09:09

KOMUNIKAT SĘDZIOWSKI nr 5/WLS/09
II runda, 13 grudnia 2009 r.



Załączniki:
PlikOpisRozmiarOstatnia zmiana
SKLADY v5.pdf 324 Kb28.01.2010 09:18
III WLS - Kom. specjalny 1.pdf 64 Kb18.01.2010 09:44
aneks do KS 5.pdf 127 Kb04.01.2010 09:14
III WLS - KS 5.pdf 271 Kb04.01.2010 09:13
 
IV POZNAŃSKA LIGA LICEÓW w Szachach 2009/2010 PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2009 12:59

IV POZNAŃSKA LIGA LICEÓW w Szachach 2009/2010

2. turniej, 15.12.2009 r.



Rozegrany 15 grudnia br., tradycyjnie w gmachu Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych,  2. turniej Ligi zgromadził tym razem na starcie tylko 5 drużyn, gdyż 8 LO przybyło mocno osłabione, w 2-osobowym składzie i zgodnie z przepisami obowiązującymi w turniejach drużynowych zostało po 1. rundzie wyłączone z gry. Turniej zakończył się ponownie zasłużonym zwycięstwem faworyta -  Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, które wygrało wszystkie 4 mecze.

Rozgrywki przeprowadzili tradycyjnie arbitrzy  Klubu Szachowego LECH-WSUS Janusz Woda (sędzia główny) i Tadeusz Zieliński.


Lista startowa

1. 2 LO Poznań

L.p.

Kat.

Nazwisko Imię

Rank

1

IV

Andrecki, Marian

1400

2

II

Pietrucha, Hubert

1800

3

IV

Babiarczuk, Wojciech

1400

4


Lekier, Elżbieta

1000


2. 8 LO Poznań


3. 6 LO Poznań

1

IV

Pawłowski, Rafał

1400

2

IV

Rohnka, Stanisław

1400

3

V

Flieger, Mateusz

1200

4


Płócieniak, Aneta

1000


4. 1 LO Poznań

1


Mocydlarz, Piotr

1000

2

V

Mikołajczak, Adam

1200

3

V

Tuzel, Szymon

1200

4


vacat



5. LO św. M. Magdaleny, Poznań

1

m

Sieciechowicz, Marcin

2386

2

II

Chojnacki

1849

3

II

Ratajczak, Jędrzej

1713

4


Nuc, Maria

1000

R1


Karpiński, Arkadiusz

1000


6. 3 LO Poznań

1

I

Wesołowski, Edgar

1949

2

IV

Kleinert, Mateusz

1400

3

III

Paluczek, Krzysztof

1600

4

II

Skibińska, Paulina

1600


Tabela turniejowa


Nr

Drużyna

1

2

3

4

5

6

pkt.

mecz.

pkt.

z gry

Lok.

1

2 LO Poznań

X

-

1

2,5

1

1

2

5,5

V

2

8 LO Poznań

-

X

-

-

-

-

drużyna wyłączona

z gry

3

6 LO Poznań

3

-

X

2

0

2

4

7

III

4

1 LO Poznań

1,5

-

2

X

1

2

2

6,5

IV

5

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3

-

4

3

X

3

8

13

I

6

3 LO Poznań

3

-

2

2

1

X

4

8

II


Klasyfikacja końcowa

M-ce

Drużyna

pkt.

mecz.

pkt. z

gry

1

LO św. M. Magdaleny, Poznań

8.0

13.0

2

3 LO Poznań

4.0

8.0

3

6 LO Poznań

4.0

7.0

4

1 LO Poznań

2.0

6.5

5

2 LO Poznań

2.0

5.5

Wyniki na szachownicach

I szachownica

1.

Sieciechowicz, Marcin

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Wesołowski, Edgar

3 LO Poznań

3 (4)

3.

Pawłowski, Rafał

6 LO Poznań

2 (4)

4.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

1 (1)

5.

Mocydlarz, Piotr

1 LO Poznań

1 (4)

II szachownica

1.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Mikołajczak, Adam

1 LO Poznań

po 2,5 (4)

Pietrucha, Hubert

2 LO Poznań

4.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

1 (1)

5.

Rohnka, Stanisław

6 LO Poznań

1 (4)

6.

Kleinert, Mateusz

3 LO Poznań

0 (4)

III szachownica

1.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

3 (3)

2.

Tuzel, Szymon

1 LO Poznań

3 (4)

3.

Flieger, Mateusz

6 LO Poznań

2 (4)

4.

Babiarczuk, Wojciech

2 LO Poznań

po 1 (4)

Paluczek, Krzysztof

3 LO Poznań

6.

Karpiński, Arkadiusz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

0 (1)

IV szachownica

1.

Skibińska, Paulina

3 LO Poznań

4 (4)

2.

Lekier, Elżbieta

2 LO Poznań


po 2 (4)

Nuc, Maria

LO św. M. Magdaleny, Poznań

Płócieniak, Aneta

6 LO Poznań


Klasyfikacje po 2 turniejach

Kolejność drużyn

Lok.

Liceum

I T.

II T.

suma pkt.

w cyklu

1

LO sw. M. Magdaleny, Poznań

10

10

20

2

3 LO Poznań

7

8

15

3

1 LO Poznań

6

6

12

6 LO Poznań

5

7

12

5

2 LO Poznań

4

5

9

6

8 LO Poznań

8

-

8


Klasyfikacje na szachownicach

I szachownica

Lok.

Zawodnik (-czka)

Liceum

I T.

II T.

suma pkt.

1.

Sieciechowicz, Marcin

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4,5 (5)

3 (3)

7,5 (8)

2.

Wesołowski, Edgar

3 LO Poznań

4,5 (5)

3 (4)

7,5 (9)

3.

Pawłowski, Rafał

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

4.

Ścibior, Adam

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

1 (1)

1 (1)

6.

Mocydlarz, Piotr

1 LO Poznań

-

1 (4)

1 (4)

7.

Andrecki, Marian

2 LO Poznań

1 (5)

-

1 (5)

8.

Pękala, Łukasz

1 LO Poznań

0 (5)

-

0 (5)

II szachownica

1.

Chojnacki, Tomasz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4,5 (5)

3 (3)

7,5 (8)

2.

Mikołajczak, Adam

1 LO Poznań

4 (5)

2,5 (4)

6,5 (9)

3.

Pietrucha, Hubert

2 LO Poznań

1 (5)

2,5 (4)

3,5 (9)

4.

Błądek, Iwo

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Szymczak, Michał

3 LO Poznań

2,5 (5)

-

2,5 (5)

6.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

1 (1)

1 (1)

7.

Rohnka, Stanisław

6 LO Poznań

0 (5)

1 (4)

1 (9)

8.

Kleinert, Mateusz

3 LO Poznań

-

0 (4)

0 (4)

III szachownica

1.

Ratajczak, Jędrzej

LO św. M. Magdaleny, Poznań

4 (5)

3 (3)

7 (8)

2.

Winiarczyk, Piotr

8 LO Poznań

5 (5)

-

5 (5)

3.

Tuzel, Szymon

1 LO Poznań

1,5 (5)

3 (4)

4,5 (9)

4.

Flieger, Mateusz

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

5.

Paluczek, Krzysztof

3 LO Poznań

2,5 (5)

1 (4)

3,5 (9)

6.

Babiarczuk, Wojciech

2 LO Poznań

0 (5)

1 (4)

1 (9)

7.

Karpiński, Arkadiusz

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

0 (1)

0 (1)

IV szachownica

1.

Skibińska, Paulina

3 LO Poznań

4 (5)

4 (4)

8 (9)

2.

Wyczawska, Agata

1 LO Poznań

5 (5)

-

5 (5)

3.

Płócieniak, Aneta

6 LO Poznań

2 (5)

2 (4)

4 (9)

4.

Warchoł, Emilia

8 LO Poznań

3 (5)

-

3 (5)

5.

Lekier, Elżbieta

2 LO Poznań

1 (5)

2 (4)

3 (9)

6.

Nuc, Maria

LO św. M. Magdaleny, Poznań

-

2 (4)

2 (4)

7.

Heliasz, Marta

LO św. M. Magdaleny, Poznań

0 (5)

-

0 (5)

Janusz Woda, IA

Sędzia Główny

 
Szachiści Politechniki Poznańskiej Akademickimi Mistrzami Polski! PDF Drukuj Email
środa, 16 grudnia 2009 11:36

Obrona tytułu!

Akademickie Mistrzostwa Polski odbyły sie na terenie Politechniki Poznańskiej w dniach 4-6 grudnia, wystartowało w nich prawie 360 zawodników z 51 uczelni, najpierw odbyły sie turnieje indywidualne, zarówno kobiet jak i mężczyzn, do których Politechnika wystawiła ponad 20 osób, po czym odbył się turniej drużynowy gdzie wystąpiliśmy w składzie:

Jacek Tomczak
Marcin Szeląg
Krzychu Chojnacki
Rafal Lubczynski
Jacek Tomczak
wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska
Marcin Szeląg
 wydział Informatyki i Zarządzania
Krzychu Chojnacki
wydział Informatyki i Zarządzania
Rafał Lubczyński
wydział elektryczny
Jakub Maciejczak
Agata Sikorska
Piotr Karczmarek - kapitan drużyny

Jakub Maciejczak
wydział elektryczny
Agata Sikorska
wydział elektryczny
Piotr Karczmarek - kapitan drużyny
wydział Informatyki i Zarządzania
Wioletta Sobierska
wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska



Kliknij aby zobaczyć więcej zdjęć z tej imprezy


Po pierwszym dniu zawodów indywidualnych, reprezentacja gospodarzy już objęła prowadzenie, świetnie spisywał się Jacek Tomczak, który zgromadził komplet punktów, tuż za nim plasował się Rafał Lubczyński który zremisował jedną partie resztę wygrywając, Krzychu Chojnacki zdobył 5 pkt. z 6 partii, Jakub Maciejczak 4.5 z 6 partii, oraz Marcin Szeląg i Piotr Kaczmarek zdobyli po 4 pkt., kobiety również spisywały się bardzo dobrze Wioletta Sobierska zdobyła 4.5 a Agata Sikorska 3.5 co pozwoliło wyjść Politechnice na 1 miejsce.
W sobotę rano fenomenalnie spisała się Wioletta dzięki czemu udało jej się sprawić sporą niespodziankę zdobywając 4 (!) miejsce w klasyfikacji generalnej i 3 wśród uczelni technicznych! 4 miejsce wśród uczelni technicznych zajęła Agata Sikorska!
Wśród mężczyzn bardzo dobrze zagrał Marcin Szeląg, wygrał wszystkie sobotnie partie co pozwoliło mu awansować na 6 miejsce wśród uczelni technicznych. Niestety 2 partie przegrał Jacek Tomczak przez co spadł na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i 4 wśród uczelni technicznych.
W czołówce był również Rafał Lubczyński który zajął 14 miejsce w klasyfikacji generalnej, reszcie drużyny poszło trochę gorzej, ale nie przeszkodziło to Polibudzie w utrzymaniu 1 miejsca. wyniki:
Turniej kobiet: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_3364/
Turniej mężczyzn: http://www.chessarbiter.to.pl/turnieje/t_3363/


Więcej…
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia31323334następnaostatnia »

Strona 33 z 34